Dětské tablety GoGEN MaxPad 7 a Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Fotografie

Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový

Přehrát videorecenzi

Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový Dotykový tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD 7 O oranžový

Celkové hodnocení: 95%

Provedení: 90%

Vlastnosti: 90%

Cena/výkon: 100%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Mají příjemné rozměry, aby se vešly do dětských ruček. Určeny jsou pro mrňata od tří let a do kolika to bude, záleží jen na vás. Není to rozhodující. Lze je totiž přepnout i do „dospěláckého“ režimu. Jsou to zkrátka dvě hračky v jednom!

A dětské srdce zaplesá...

Oba tablety s dotykovými sedmipalcovými displeji a operačním systémem Android 4.1 míří na malé děti předškolního věku. Nabídnou jim atraktivní design, apartní silikonový ochranný obal a speciální dětský režim s aplikacemi právě pro ně. I přístup na obchod Google Play s aplikacemi dalšími, včetně českých.

Jsou tu i propracované rodičovské funkce, bez kterých se takovéto věci neobejdou. Nemusíte řešit ochranu před nevhodným přístupem či stahováním nevhodných aplikací. Rodičovská ochrana je součástí tabletů a je propracovaná. Pokud ovšem dítě nezjistí vaše heslo…

Povedené aplikace

Gogen MaxPad7 nabízí v základu tři ryze české aplikace a všechny je dostanete ve volných verzích. Po registraci si pak můžete stáhnout plné verze. Výukové aplikace Asociace Záchranný kruh, které se objevují v žebříčku oblíbenosti na Google play pravidelně na čelních místech.

Dopravní výchova pro děti obsahuje přes hodinu a půl originálních animací a téměř 20 naučných her, Animovaná první pomoc, která byla připravena přímo se záchranáři (namluvil Vladimír Čech), a Malý záchranář, profesionálně zpracovaný balíček s 33 jednotlivými hrami, které děti naučí, jak se chovat v různých krizových situacích (namluvil Martin Dejdar).

Samsung Galaxy Tab3 Kids sází spíše na aplikace obecné než na ty české. Jsou ale taktéž pochopitelné a výborně ovladatelné. Vedle piškvorek je tu i šikovné malování zvané Create! (à la klasické omalovánky), bez zajímavosti rozhodně nejsou ani Funny Road Trip, Sunčica či např. osmisměrka a skládačka. Oba tablety v tomto směru nabízejí hodně. Gogen je však přece jen napřed.


Gogen MaxPad7: S Maxipsem Fíkem ve znaku

Ke koupi je GoGEN MaxPad 7 je ve čtyřech barvách se silikonovým obalem, který ho chrání při pádu a při opření pak méně klouže. Tablet je součástí kolekce dětské elektroniky zaštítěné Maxipsem Fíkem. Silikonový obal má k dispozici tlačítka pro zapnutí/vypnutí a regulaci hlasitosti. Jdou solidně ztuha, takže náhodné vypnutí nehrozí. Dítěti ale můžete práci s tabletem i časově omezit, a to na dobu od 30 do 180 minut. Tříbí si tak smysl pro povinnost a rozlišuje ji od zábavy. Obal nabízí i pohodlný přístup k rozhraním s výjimkou mechaniky paměťové karty. Ta je pod ním, což je správný přístup.

Reproduktor je u tabletu GoGEN MaxPad 7 na čelní straně mimo obal. Tam vidíte i rozměrné ovládací tlačítko, které má – kupodivu – dvě polohy. Jednak klasické Home, tedy návrat na domovskou stránku, jednak Back, tedy Zpět. Vše ostatní je řešeno softwarově na obrazovce, kde je rovněž Zpět a Home, a navíc třetí základní tlačítko tabletů – seznam spuštěných aplikací.

Celek je těžký tak akorát a díky příhodným rozměrům displeje má stále ještě rozumné rozměry i pro dětské ruce. Větší znaky na displeji v dětském režimu jsou ovšem jiný příběh. Zvětšit nejdou a neovlivní je ani celkové zvětšení písma v rámci operačního systému Android. Předškoláci ale stejně moc číst neumějí, takže se budou orientovat spíše podle piktogramů.

Po zapnutí uvidíte na tabletu GoGEN MaxPad 7 obrazovku s Maxipsem Fíkem a Ájou, datum a čas. Potažením prstem tablet odblokujete a dostáváte se do obrazovky buď s výběrem režimů, nebo rovnou do dětského režimu. V něm narazíte na řadu rozcestníků. Ve volbě Aplikace jsou umístěny tři základní české, výborně namluvené a sem se umístí i nově nainstalované, které dítěti rodič povolí ve Správě aplikací. Lehce tedy lze vymezit, co je dovoleno. Vše ostatní je pak v dětském režimu zakázáno. Na obchod Google Play se dítě dostane jen tehdy, pokud mu to výslovně povolíte.

Dětský režim je veskrze bezpečný až na jedinou věc: adresáře, do kterých se ukládají fotografie třeba ze „zábavného fotoaparátu“, filmy a hudba, jsou totiž společné pro dětský i rodičovský režim – a na to je třeba dávat pozor! Lepší by bylo mít k dispozici dva „kompletně oddělené tablety“, ale to až někdy příště.

I když by se mohlo zdát, že tablet Gogen MaxPad7 je především levný, za danou cenu toho nabízí více než dost. Je to výborný základ, na kterém se dá stavět a který si může dovolit snad každý rodič. Tedy alespoň takový, jemuž v tomto technicky orientovaném světě záleží na budoucnosti jeho potomka.

Při testování nám bezproblémově fungovala čtečka elektronických knih CoolReader, videopřehrávač MX Player, archiv České televize iVysílání a mj. také graficky náročná hra AirAttack HD. Doba provozu při přehrávání videa (vypnuté Wi-Fi) dosáhla skoro 6,5 hodiny! Dobíjení při vypnutém tabletu je velice rychlé (tři hodiny a patnáct minut), za chodu však prakticky vůbec nedobíjí (asi 1,5 % za hodinu).


Samsung Galaxy Tab3 Kids: propracovaný rychlík

Tablet Samsung Galaxy Tab 3 Kids, provedený ve slušivé žluté s oranžovým obalem, rozhodně nepřehlédnete. Obal lze snadno sejmout, ale je to zbytečné a udělat to budete muset jen při práci s paměťovou kartou, která je pod ním. Přístup k rozhraním je bezproblémový a jsou na něm k dispozici i tlačítka hlasitosti a zapnutí/vypnutí. Na to poslední si musíte dát pozor, protože tlačítko jde příliš lehce.

Instalace je zcela jiná než u běžných tabletů a na závěr si můžete vybrat, zda se Samsung Galaxy Tab 3 Kids bude používat ve standardním režimu, nebo v režimu dětském. To druhé nás pochopitelně zajímá více. Úvodní obrazovku dětského režimu představuje řada karet, přes něž vyvoláte jednotlivé programy či vstoupíte do speciálního obchodu s aplikacemi zvaného „Dětský obchod“. Je speciálně upravený a nabízí aplikace výukové, zábavné či třeba vysvětlující základní věci, jako například tvary. Něco je v češtině, něco je v angličtině a k řadě z nich žádný jazyk znát ani nepotřebujete.

Pokud vstoupíte do běžného režimu, budete mít k dispozici obvyklý obchod Google Play a tento přístup se nám jeví jako navýsost správný. Děti se totiž mohou bez obav přehrabovat „v tom svém“ obchodě, aniž by nainstalovaly něco, co vy nechcete. Doufejme, že si na to výrobce dá pozor. Nastavení tabletu Samsung Galaxy Tab 3 Kids jsou jednoduchá a vejdou se na jednu obrazovku. Jsou tu v podstatě jen základní věci – obvyklé Wi-Fi, automatické otočení displeje apod. Poslední možností je nastavení karet na domovské obrazovce. Karty s aplikacemi můžete přesouvat, mazat i přidávat, takže potomkovi upravíte základní obrazovku přesně podle jeho (spíše vašeho) gusta. Tohle Gogen neumí.

Na domovské obrazovce najdete ještě volbu rodičovský zámek. Přes něj se dostanete do nastavení typu „Přidávat všechny stažené aplikace automaticky do režimu Děti“ nebo do „Nástroje pro správu času“. Zde můžete omezit dobu používání tabletu či ji na určitý čas přímo povolit (chytré!). Ovlivnit ale také můžete, jaké adresáře s multimediálním obsahem chcete se svým dítětem sdílet. Poslední důležitou volbou je vstup do běžného režimu na zcela běžnou domácí obrazovku tabletu tak, jak ji známe.

Pokud chcete mít jistotu, že se tablet nezapne do dospělého režimu, jednoduše si v klasickém nastavení Androidu zvolte heslo namísto odemčení tabletu pouhým přejetím prstu po obrazovce. To pak bude při zapnutí tabletu vyžadováno vždy. Samsung Galaxy Tab 3 Kids nám při přehrávání videa (vypnuté Wi-Fi) vydržel skoro 7,5 hodiny. Bohužel dobíjení v zapnutém stavu trvá skoro stejně (7 h), ve vypnutém stavu bylo jen o něco rychlejší. Tab3 Kids je schopen bezproblémové práce jak v dětském režimu, tak v režimu dospělém, kde poslouží jako výkonná mašinka střední třídy. Ještě důležitější je ale fakt, že oba režimy jsou od sebe kompletně odděleny.


Jaký vybrat?

Tablety si nekonkurují. Každý nabízí trochu něco jiného a míří někam jinam. Co do výkonnosti, kvalit displeje a možností rozšíření (pero a speciální držák) je na tom lépe Samsung Galaxy Tab 3 Kids, který má ovšem také více než dvakrát vyšší cenu. Výkonnostně dostačuje pro drtivou většinu aplikací a upotřebí ho i ti náročnější. Jen si budete muset zvyknout respektovat „jedovaté“ tlačítko vypnutí/zapnutí.

Gogen MaxPad7 je naproti tomu nepatrně větší, má nižší rozlišení displeje a nižší výkon. Rozdíl v ceně je ovšem značný, takže tohle se mu určitě vytýkat nedá. Jednoznačně však předstihuje Samsung v parádních českých aplikacích, ale pozor si rodiče musejí dát na sdílené adresáře pro foto, video a muziku! Jak vidíte, je to plně na vás…

Autor: Bohumil Herwig


Základní vlastnosti tabletů Gogen MaxPad7/Samsung Galaxy Tab3 Kids:

 • Cena: 2.699 Kč / 5.990 Kč (k 7. 2. 2014)
 • Displej: 17,8 cm (7"), 16:10, 800 x 480 bodů / 17,8 cm (7"), 16:10, 1 024 x 600 bodů
 • Procesor; paměť a disk: 1 GHz, jedno jádro; 1 GB (RAM);            1,2 GHz, dvojí jádro; 8 GB; 1 GB (RAM),
 • Disk: 8 GB, microSD slot (až 32 GB) / 8 GB, microSD slot (až 32 GB)
 • Napájení: akumulátor Li-ion, 2 800 mAh / akumulátor Li-ion, 4 000 mAh
 • Vstupy/výstupy: micro USB, sluchátka (jack 3,5 mm), Wi-Fi (802.11 b/g) / micro USB, sluchátka (jack 3,5 mm), Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth 3.0
 • Rozměry (Š x V x H): 217 x 129 x 10 mm / 190 x 110 x 10 mm
 • Hmotnost: 310 g, 300 g


Hodnocení tabletu Samsung Galaxy Tab3 Kids:

Výkonný tablet střední třídy s výbornou výbavou, parádním displejem s a bezproblémovou funkcí, jak v dětském, tak v „dospělém“ režimu.

 • Provedení: 95 %
 • Vlastnosti: 95 %
 • Cena/výkon: 85 %
 • Celkové hodnocení: 90 %

Plusy: bezproblémová funkce jak v dětské, tak rodičovském režimu, výtečný displej, výtečné provedení, excelentní pohledové úhly à la IPS, dva reproduktory, automatické nastavení jasu.

Zápory: dlouhé dobíjení, tlačítko vypnutí jde příliš lehce, vzhledem k ceně by už měl dobíjet přes USB.


Závěrečné hodnocení

Levný dětský tablet GoGEN Max Pad 7 má vynikajícím poměr cena/výkon. Pro předškoláka ideální dárek, který si může dovolit snad každý rodič hodný toho jména.

Provedení: 90%

Vlastnosti: 90%

Cena/výkon: 100%

Celkové hodnocení: 95%

+ plusy

excelentní poměr cena/výkon

výtečné provedení, parádní silikonový obal (!)

k dispozici výtečné české aplikace a řada dalších předškoláckých aplikací

automatické nastavení jasu

bezpečný dětský režim, ale pozor na…

mínusy

… adresáře pro foto, video a muziku, které jsou pro oba režimy tabletu sdílené (!)

za chodu prakticky nedobíjí

v nastavení jasu v rodičovském režimu se zapomnělo na volbu „Automatický jas“

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz