DJI představilo nové přírůstky do rodiny dronů. Jmenují se Mavic 2 Pro a Zoom

Videa natočené z ptačí perspektivy, která dnes vídáte v televizi a na internetu jsou s velikou pravděpodobností natočené právě pomocí těchto úžasných dronů. Kromě skvělých záběrů se navíc jedná i o zajímavou zábavu pro dospělé. Pojďme se podívat, v čem jsou drony Mavic 2 Pro a Zoom tak okouzlující.

DJI Mavic 2 Pro

Největší chloubou Mavic 2 Pro je unikátní Haselblad L1D-20c kamera, která natáčí video v maximálním rozlišení 4K. Při použití Full HD (1080p) rozlišení dokáže přenášet video z teoretické vzdálenosti až 8 km. Ovšem pouze v případě příznivých okolních podmínek. Za horšího počasí je vzdálenost kratší. Kamery Haselblad se řadí mezi špičku již od roku 1941.  Pochází ze Švédska a mohou se pochlubit třeba tím, že zachytily snímek prvního přistání na měsíci.

Od té doby utekla spousta let a vývoj se posunul úplně na jinou úroveň. Díky tomu tu dnes máme kameru s rozlišením 20 megapixelů. Tato kamera dokáže zachytit fotografie s neskutečnou barevnou věrností. DJI Mavic 2 Pro se dokáže udržet ve vzduchu na jedno nabití až 31 minut a je vybaven pokročilou detekcí překážek. Prvně se tak na dronu nacházejí čidla po všech stranách pro lepší bezpečnost.


Původní model Mavic Pro měl snímač s rozlišením 12 megapixelů. Nový Mavic 2 Pro povýšil na 20 megapixelový snímač o velikosti 1“ a nabízí čtyřikrát větší aktivní snímací plochu. Díky tomu si také lépe poradí se záběry za horších světelných podmínek, a kromě toho se zvýšila i maximální hodnota ISO z 3 200 na 12 800. Další výhodou je nastavitelná clona. Nejnižší hodnota se dostala na f/2,8 a sahá až k hodnotě f/11. Díky této variabilní cloně pořídíte kvalitní záběry, jak za horších světlených podmínek, tak i na přímém slunečním světle.

U DJI Mavic 2 Pro bych se zastavil ještě u jednoho důležitého parametru, a to je hezčí/ostřejší podání barev. Kamera Haselblad L1D-20c podporuje 10bitový barevný profil Dlog-M a díky tomu má mnohem vyšší dynamický rozsah. Tento profil rozezná až 1 miliardu barev oproti standartním 8bitovým profilům, které rozeznají “pouze“ 16 milionů barev.

4K video je možné pořídit také s funkcí 10bitového HDR, čímž docílíte lepšího světla a vícenásobného kontrastu. Pokud doma vlastníte televizor, který podporuje HLG (Hybrid Log Gamma), budete si moci vychutnat realistické podání barev, jasnější scény a vysoký kontrast.

DJI Mavic 2 Zoom

Už z názvu tohoto dronu je jasné, jaká je jeho největší přednost. Je to zaručeně jeho 12megapixelový 1/2,3“ senzor, který vyčnívá hlavně díky až 4násobnému zoomu. Z toho 2x optický (24–48 mm). Díky tomu se toho do záběru vejde mnohem více, a navíc je možné dodržet i vzdálenější odstup pro větší bezpečí. Mavic 2 Zoom toho ale umí ještě mnohem více. Nová funkce, kterou tento dron nabízí se jmenuje Dolly Zoom. Funguje to tak, že dron začne zaznamenávat video, zatímco se vzdaluje od vybraného objektu.

Fotoaparát současně sleduje vybraný objekt a snaží se jej přiblížit. Když se pak podíváte na výsledné video, tak uvidíte, že vybraný cíl zůstává stejný, ale jeho okolí se buď přibližuje, nebo vzdaluje. Kromě toho je dron schopný pořizovat fotografie v extravysokém rozlišení až 48 megapixelů. Toho lze docílit při ohniskové vzdálenosti 24 mm, při které kamera pořídí devět fotografií po sobě a následně je složí do sebe a vznikne fotografie s vysokým rozlišením 48 megapixelů.

Kromě samotného senzoru Mavic 2 Zoom vyniká i v jiných parametrech. Patří mezi ně možnost “sledování objektu“, která se dá skvěle využít při natáčení různých sportovních aktivit, kdy nemáte čas dron ovládat a chcete, aby natočil třeba vaši jízdu na lyžích apod. Při takovýchto sportech oceníte i to, že Mavic 2 Zoom dokáže předpovídat trajektorii v případě, že budete tak rychlí a ztratíte se mu z dohledu. Díky 3osé stabilizaci navíc docílíte stabilních záznamů i za horších povětrnostních podmínek.

Další vychytávka, kterou stojí za to vyzdvihnout, je možnost natáčet Hyperlapse (časosběr) video v různých režimech. Pokud si uložíte letovou trasu do knihovny úkolů, dron po ní v budoucnu může letět kdykoliv to po něm budete chtít. Video ve 4K kvalitě používá kodek H.265/HEVC a díky tomu si zachovává více informací než jeho předchůdce H.264, což ve výsledku znamená podstatně kvalitnější video.

Ty co raději fotí, potěší možnost pořizovat fotografie v HDR (vysoký dynamický rozsah). Panoramatické snímky lze pořizovat jak v běžných horizontálních i vertikálních, tak i ve 180° a sférických polohách. Ovládání těchto dronů je velice intuitivní a lze dosáhnout rychlosti až 72 km v hodině.

Drony DJI Mavic 2 disponují technologiemi, díky kterým jsou schopni naplánovat optimální trasu a dokážou se efektivně vyhýbat překážkám, které by se jim chtěly připlést do cesty. Kvalitní ovladač s vynikající odezvou, který je nezbytnou součástí výbavy, zaručí dokonalou kontrolu v případě, kdy budete chtít mít trasu letu ve svých rukách.

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz