Dotykový tablet Acer Iconia TAB A1-810

Fotografie

Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2)
Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2) Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2) Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2) Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2) Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2) Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2) Dotykový tablet Acer Iconia Tab Mango A1-810 zlatý (7,9", 16 GB, WF, BT, GPS, Android 4.2)

Celkové hodnocení: 90%

Provedení: 90%

Vlastnosti: 90%

Cena/výkon: 90%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Malý, elegantní a dobře se držící tablet s displejem typu IPS upoutá i nízkou hmotností a velice dobrou cenou i výbavou.

Levný a lehký

Acer změnil kormidlo vývoje svých tabletů a namísto těch extrakvalitních, vyhrávajících všechny možné ceny (viz Acer A100), uvádí letos tablety spíše levnější a levné. Do první z obou kategorii patří i dotykový tablet Acer Iconia Tab A1 s přídomkem 810, který je ovšem vybaven LCD displejem typu IPS s těmi nejvyššími pohledovými úhly a systémem Android 4.2!

Na omak příjemné plastové tělo dotykového tabletu Acer Iconia Tab A1 nabídne dobrý úchop a potěší i celková kompaktnost. V této cenové relaci ale pochopitelně neočekávejte vlastnosti nejvyšší třídy dvakrát (i více) tak drahé, tedy maximální možnou čitelnost displeje na přímém slunečním světle a zejména přehrávání videa s vysokým rozlišením v kvalitě Full HD. S oběma položkami mají ovšem problém i ty nejdražší výrobky.

Kompaktní

Při rozměrech poloviny formátu A4 a hmotnosti asi 400 gramů se jedenáct milimetrů tlustý dotykový tablet Acer Iconia Tab A1 velice dobře drží v ruce. Nicméně regulace hlasitosti, která je na širší straně, pracuje příliš lehce, takže když na ni tablet položíte, stává se, že se sama posouvá. Na jednoduchý stisk reaguje i zapínání, resp. vypínání.

Zabudovaný zesilovač nemá nijak velký výkon a ozvučit i malou místnost lze jen velmi těžko. Takže si připravte sluchátka, u tohoto přístroje totiž nejsou v ceně. A když jsem u minusů či „minusů“. Displej dotykového tabletu Acer Iconia Tab A1 za slunečného dne poměrně rychle vadne i po maximálním vytažení jasu, který nepracuje v automatickém režimu. To ale na druhou stranu není žádné překvapení a své třídě rozhodně odpovídá.

Kde je horní a dolní strana, nijak nepoznáte, protože jméno výrobce je pouze na zadní straně a fyzická tlačítka na čele zcela chybí. Ta jsou na boku a na kratším je zapínání dotykového tabletu Acer Iconia Tab A1, připojení sluchátek a microUSB, na delším pak hlasitost, miniHDMI a mechanika karty microSD. Hlavní ovládací tlačítka jsou – jak je dnes nejčastěji zvykem – přímo na displeji a jde o obvyklé zpět, domů a seznam spuštěných aplikací.


Solidní kompatibilita

Z aplikací jsme vyzkoušeli celou řadu těch nejoblíbenějších, včetně Angry Birds, iVysílání ČT, videopřehrávače MX Player, čtečky Cool Reader či náročné hry Air Attack HD. Výtečně fungovala i videopůjčovna Voyo, která bez potíží registrovala zařízení, naopak k dispozici nebyl archiv televize Prima, což je určitě škoda. MX Player pracoval s nejrůznějším videem výtečně a dotykový tablet Acer Iconia Tab A1 s výjimkou kvalitních záznamů ve Full HD (WMV HD, resp. MKV) vše také bez potíží zvládal i po hardwarové stránce.

Běžný film s kodekem X.264 s externími titulky tak není problém, stejně jako například klasické XviD v nízkém rozlišení či jednodušší MKV. Teenagera tahle hračka rozhodně potěší. Navíc díky příjemnému obrazovému podání se sklonem k přirozeným barvám a excelentním pohledovým úhlům bude sledování pohodové za každé situace.

Dotykový tablet Acer Iconia Tab A1 se i po spuštění Wi-Fi velice rychle dobíjí (kolem 2,5 hodiny) a také – za stejných podmínek – slušně dlouho vydrží i na akumulátor – při práci s Voyo jsme dosahovali času kolem pěti hodin. Při kombinované činnosti i o hodinu více. Tablet tak za rozumné peníze nabízí výbornou kombinaci cena/výkon v jakémkoli ohledu. A to je zřejmě to, na co se Acer nyní zaměřuje.

Autor: Bohumil Herwig, foto: Acer


Základní vlastnosti dotykového tabletu Acer Iconia Tab A1:

  • Displej: 20,1 cm (7,9"), 16:9, 1 024x768 bodů
  • Procesor; paměť: MediaTek, 1,2 GHz, čtyři jádra; 1 GB RAM
  • Disk: 16 GB (plus mechanika microSD)
  • Napájení: Li-Ion, 5 280 mAh
  • Vstupy/výstupy: mini HDMI, micro USB, sluchátka (jack 3,5 mm), Wi-Fi, Bluetooth
  • Rozměry (Š x V x H): 209 x 146 x 11 mm
  • Hmotnost: 410 g

Kompletní technické parametry dotykového tabletu Acer Iconia Tab A1.


Závěrečné hodnocení

Slušně výkonný tablet střední třídy s displejem s velmi vysokými pohledovými úhly nabídne kompaktnost, příjemnou hmotnost a výbornou výbavu. Z nejpoužívanějších aplikací jsme se neuplatnili pouze s archivem televize Prima, který nebyl k dispozici.

Provedení: 90%

Vlastnosti: 90%

Cena/výkon: 90%

Celkové hodnocení: 90%

+ plusy

výbava, včetně HDMI

rychlé dobíjení a dlouhá provozní doba

solidní aplikační kompatibilita

vysoké pohledové úhly displeje

výborný poměr cena/výkon

mínusy

regulace hlasitosti (a tlačítko vypnutí) jde příliš lehce

softwarová tlačítka na obrazovce mohou v některých aplikacích překážet

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz