Dotykový tablet GoGEN TA 8500 Quad

Fotografie

Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý

Přehrát videorecenzi

Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý Dotykový tablet GoGEN TA 8500 QUAD šedý

Celkové hodnocení: 95%

Provedení: 95%

Vlastnosti: 95%

Cena/výkon: 100%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Elegantní štíhlé tělo je vytvořeno, jak je v této třídě zvykem, z plastů. Na pohled ale dojem šetření za každou cenu nebudí. Samozřejmostí je oficiální a plná distribuce operačního systému Android 4.2 a také plný přístup na to nejlepší tržiště aplikací, jaké můžete najít – na Google Play.

Výkonný + rychlý = výborný!

Výbava dotykového tabletu GoGEN TA 8500 Quad je solidní, odpustit si tak budete muset především jen GPS a také stereoreproduktory (do sluchátek stereo pochopitelně jde). To se ale zpravidla nenosí ani o kategorii výše či v kategorii nejvyšší a dnes je to funkce spíše náhodná.

Šikovný do ruky

Displej tabletu GoGEN TA 8500 Quad má na šířku 15,8 cm a na výšku 11,2 cm, což představuje poměr 4:3. Webový prohlížeč díky systémovým lištám vykresluje obsah v příjemném poměru stran 16:9, stránky se zobrazují solidně a stejně tak i reagují. A nejde jen o svižnost chodu, ale i o relativní přesnost, což je u levných tabletů vždy zapotřebí zdůraznit.

Bohužel stejně jako u jiných (nejen levných) tabletů na první pohled nevidíte, kde je nahoře a kde dole, a než si zvyknete, budete nejspíše tlačítko pro zapnutí chvíli hledat. Jediné, co vám v tomto ohledu může pomoci, je očičko předního fotoaparátu.

Nad ním jsou rozhraní, vpravo od něj hlasitost, zapnutí a otevřená mechanika paměťové karty, která se pouze zacvakává. Pod zadní stěnou najdete reproduktor a na ní i informaci o kapacitě akumulátoru, která ovšem je dosti vysoká: 4 000 mAh. Tablet GoGEN TA 8500 Quad se velice dobře drží v ruce a s trochou grifu i v jedné, čemuž napomáhá i širší rámeček kolem displeje (ze dvou stran). Je také překvapivě tenký (8 mm) a i tímto parametrem jako by patřil do podstatně vyšší kategorie, než jakou naznačuje jeho cena.


Univerzální s výbornou kompatibilitou

Než se k ní dostaneme, podívejme se na výdrž, která byla opět zkoušena při přehrávání videa (MX Player) a vypnuté Wi-Fi. Dostali jsme se na zhruba pět hodin, a to je rozhodně výborné. Dobíjení za provozu je ovšem pomalejší (asi šest hodin), za vypnutého stavu však dobíjí o hodně rychleji (cca 2,7 h). Bohužel to nijak nesignalizuje.

Tablet GoGEN TA 8500 Quad kupodivu dobíjí i po připojení k počítači, avšak ještě podstatně pomaleji a například hra Air Attack HD ho spolehlivě vybíjí. I tak je to v této kategorii a i o kategorii výše ojedinělé.

A kompatibilita s aplikacemi z Google Play? V případě videopůjčovny Voyo je situace jasná, protože tablet GoGEN TA 8500 Quad nepodporuje přehrávání filmů s licenční ochranou, což je ale hodně častý případ nejen v této cenové relaci. Potkává to – zvláště poslední dobou – i aplikaci televize Prima, kde se však jen píše: „Zařízení není kompatibilní s touto verzí“ (to možná bude mít souvislost se zabudovanou verzí operačního systému).

Všechny ostatní aplikace, se kterými standardně tablety testujeme, pracují. Od poměrně náročné hry Air Attack HD přes Angry Birds a vynikající čtečku knih Cool Reader, až po aplikace ČT, tj. iVysílání, ČT24 či ČT Sport. Pokud jste příznivci deskových her, zkuste také třeba výborné Chess Free, které díky vysokému výkonu jedou parádně!

Tablet GoGEN TA 8500 Quad osloví spoustu lidí. Má svůj styl, solidní výkon (nepočítejte s extrémní grafikou, tu vzhledem k ceně nelze očekávat) a velice dobrou kompatibilitu s aplikacemi. Ovládání je pohodové, tlačítka jsou umístěna tak, aby vám nepřekážela, jen v některých aplikacích budou ta softwarová viditelná. To už však patří k věci.

Autor: Bohumil Herwig


Základní vlastnosti dotykového tabletu GoGEN TA 8500 Quad:

  • Cena: 3.899 Kč (k 25. 3. 2014)
  • Displej: LCD IPS, 20,1 cm (7,9"), 1 024 x 768 bodů
  • Procesor: Allwinner A31 ARM Cortex A7, 1,2 GHz, čtyřjádrový;
  • Paměť a disk: 1 GB RAM, 8 GB (plus mechanika microSD, až 32 GB)
  • Napájení: Li-Ion, 4 000 mAh (až 3,5 h)
  • Vstupy/výstupy: Mini HDMI, Micro USB, sluchátka (jack 3,5 mm), Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth
  • Rozměry (Š x V x H); hmotnost: 200 x 135 x 8 mm; 380 g

Pořiďte si dotykový tablet GoGEN TA 8500 Quad.


Závěrečné hodnocení

Tablet s vynikající kombinací cena/výkon, překvapivě slušným displejem, výtečnými pohledovými úhly a dosti vysokou aplikační kompatibilitou. Tahle prakticky univerzálně použitelná věcička nejspíše pořádně rozhýbe trh!

Provedení: 95%

Vlastnosti: 95%

Cena/výkon: 100%

Celkové hodnocení: 95%

+ plusy

cena/výkon

výborná výbava

HDMI

solidní výdrž i aplikační kompatibilita

mínusy

dobíjení ve vypnutém stavu se nijak nesignalizuje

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz