Espresso Saeco Minuto HD8763/09

Fotografie

Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé

Přehrát videorecenzi

Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé Espresso Saeco Minuto HD8763/09 černé

Celkové hodnocení: 85%

Technické provedení: 85%

Ovládání: 70%

Subjektivní testy: 90%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Pokud si právě ťukáte na čelo a říkáte, že se automatický kávovar dá sehnat za cenu už kolem sedmi tisíc a tento stojí dvakrát tolik, pak srovnáváte nesrovnatelné. Kávovar Philips Saeco HD 8763 je totiž o třídu výš. Oproti levnějším modelům má zásobník na mléko s hrobníkem pěny, který umožňuje opravdu bez práce a rychle vytvořit řadu cappuccin okamžitě po sobě, lze použít jak zrnkovou, tak mletou kávu, díky ovládání s displejem umožňuje přesně nastavit množství kávy i mléka, a navíc to celé uložit do paměti. Tak se na něj podíváme blíže.

Automat za rozumnou cenu

Kompaktní, jen 22 cm široký kávovar Philips Saeco HD8763 nebude zabírat příliš místa, je ale nutné počítat s doplňováním kávy a vody, jejichž zásobníky jsou přístupné shora pod nenápadnými kryty. Jen v krytu kávy je šachta pro vsypání jedné porce mleté kávy krytá otočným víčkem. Na pravém boku pod krytem najdete spařovací jednotku, kterou bude třeba jednou za čas opláchnout a promazat.

Jednoduchý ovládací panel se šesti tlačítky, velký barevný displej a vypínač jsou jedinými ovládacími prvky kávovaru Philips Saeco HD8763. Nádobka na mléko pro jeho pěnění slouží k výrobě cappuccina a mléčné pěny. Pro snazší uskladnění je její výdejní hubice zasouvací. Místo nádobky je možné zasunout do přípojného místa hubici pro výdej horké vody. Dalším příslušenstvím je čisticí štěteček, mazací olej, indikátor tvrdosti vody a odměrka na zrnkovou kávu s klíčem pro nastavení hrubosti mletí kávy.


Ovládání

Po prvním zapnutí systém načerpá vodu a provede proplach, který provádí při každém vypnutí a zapnutí kávovaru Philips Saeco HD8763. Tři tlačítka na levé straně displeje slouží k rychlé volbě nápoje a ovládání jednotlivých pamětí. Další tři na levé straně k volbě speciálních funkcí, aroma kávy a vstupu do menu. V něm lze spustit odvápnění, upravit teplotu vody, čas do automatického vypnutí při nečinnosti, svítivost displeje, zapojení filtru nebo obnovit tovární nastavení. Paměť se zapíná dlouhým stiskem tlačítka a zapsat lze oblíbenou hladinu každého nápoje.

Zkušenosti

Výroba kávy a espressa, které se liší hlavně množstvím vody, stejně jako cappuccina probíhá s kávovarem Philips Saeco HD8763na jeden stisk tlačítka. Předtím je vhodné nastavit si množství nápoje do paměti. K dispozici je jen jedna paměť pro každý nápoj, u cappuccina lze nastavit hladinu mléka i kávy, což je v této cenové hladině normální. Je však možné v průběhu napouštění kávy (nebo i mléka) stisknout tlačítko a napouštění zastavit na požadované hladině.

Nastavení síly kávy lze změnit před každou přípravou nápoje, do paměti se neukládá. Na displeji se přístroj snaží napovídat piktogramy a krátkými mezinárodními slovíčky, což se většinou daří dobře, někdy je třeba zapojit trochu fantazie nebo se podívat do návodu. Zobrazují se také všechny chybové stavy, prázdné i plné zásobníky a průběh jednotlivých operací, kdy také napovídá, jaké je třeba použít příslušenství.

Autor: Miloš Chadt


Základní parametry espressa Philips Saeco HD8763

  • Cena: 14.990 Kč
  • Druh přístroje: automatické s keramickým mlýnkem a displejem
  • Tlak spařování: 15 bar
  • Příkon maximální; stand-by: 1 850 W; 0,2 W
  • Druhy nápojů; paměť: espresso, káva, cappuccino; ano, jedna pro každý nápoj
  • Zásobníky voda; káva: 1,7 l; 250 g zrnkové kávy
  • Rozměry (Š x V x H): 215 x 330 x 429 mm

Kompletní parametry espressa Philips Saeco HD8763.


Závěrečné hodnocení

Přístroj s velmi dobrým poměrem kvalita - cena. Káva je vždy správně připravená s krásnou oříškovou pěnou. Keramický mlýnek není nadměrně hlučný a lze jej nastavit v širokém rozmezí. Velmi dobře pracuje nádobka s pěničem mléka a to včetně jeho očisty. I když by to byl u této cenové hladiny nadstandard, je škoda, že není možnost nastavení více pamětí pro každý nápoj. Věřím, že i displej by bylo možno lépe využít a zobrazovat názornější piktogramy, případně české popisky pro navigaci. To bych ale opět chtěl funkce mnohem dražších přístrojů.

Technické provedení: 85%

Ovládání: 70%

Subjektivní testy: 90%

Celkové hodnocení: 85%

+ plusy

dobrý poměr funkce - cena

dobře fungující pěnění mléka

nízká spotřeba v režimu StandBy

mínusy

jen jedna paměť pro každý nápoj

několik hůř pochopitelných piktogramů

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz