Huawei P20 PRO – přivítejte nového krále

 

Přístroje značky Huawei v poslední letech stále více atakují úplnou špičku trhu mobilních telefonů. Na pomyslné první místo však jejich smartphonům vždy nepatrný kousek chyběl. Dnes se to však mění. Huawei P20 Pro dobyl mobilní Olymp – momentálně není na světě lepšího telefonu. Potvrzují to nadšené recenze z celého světa a my po dvou týdnech testování nemůžeme jinak než se s nimi ztotožnit. P20 Pro je totiž opravdový klenot.

Láska na první dojem

Na prvním dojmu rozhodně záleží a ten, který v nás zanechal Huawei P20 Pro byl mimořádně silný. A nejen u nás. Ať jsme se s telefonem vydali kamkoliv, okamžitě vzbuzoval zájem. Jeho originální duhová záda, na nichž fialová působivě přechází do modré jsou neodolatelným lákadlem. Blyštivý vzhled s sebou bohužel nese i negativa. Skleněná záda jsou extrémně náchylná na otisky prstů a bez obalu je v podstatě není možná udržet „čistá“. Není to však nic nečekaného ani zvláštního, stejným neduhem trpí v podstatě všechny telefony vyrobené z odolného skla.

Magnet pro vaše oči

Oblé kovové hrany, které jsou u fialovo-modré varianty (twilight) lehce zbarveny do fialova, vykousnutí v horní části displeje (notch) a i unikátní tři snímače fotoaparátu. To všechno jsou prvky konstrukce, které okamžitě upoutají vaši pozornost. Čtečka otisků prstů s podporou chytrých gest se nachází pod displejem a v rámci tradic čteček z dílny Huaweie funguje bleskurychle a naprosto spolehlivě.

OLED podívaná nejvyšší kvality

Velkou chloubou smartphonu Huawei P20 Pro je 6,1“ FullView OLED displej. Jeho rozlišení je naprosto dostačující FullHD+ (2240x1080), poměr stran pak 18,7:9. OLED technologie skutečně boduje. Když jsme vedle sebe položili P20 Pro a klasickou P20 s IPS displejem, na první pohled byly znát sytější barvy, lepší kontrast i jemnější písmo OLED displeje Huaweie P20 Pro. Bezvadná byla rovněž čitelnost na přímém slunci. Ať už tedy dáváte přednost sledování filmů, hraní her či čtení e-knih, budete se moci své kratochvíli oddávat kdekoliv a kdykoliv.

Díky tomu, že telefon prakticky nemá rámečky, se nemusíte děsit ani velikosti úhlopříčky. Přístroj je sice o chloupek větší, není to ale žádný přerostlý obr a co je nejdůležitější – skvěle padne do ruky. Zásluhou kovových hran navíc nevyklouzává z dlaně a velmi příjemně se drží. Pokud nejste „dlouhoprsťáci“, můžete na „datlení“ jednou rukou nejspíš zapomenout, není to však nic, na co by se nedalo rychle zvyknout. A pohled na přehledný a krásný displej za to rozhodně stojí.

Foťák, to je oč tu běží

Za 14 dní jsme s Huaweiem P20 Pro udělali přes 300 fotek a videí. Zkrátka jsme nemohli jinak. Nejsme přitom žádní selfie maniaci ani nemám ve zvyku nahrávat na sociální sítě každou blbinu. Fantasticky fotící P20 Pro jsme ale zkrátka nedokázali odolávat. Měli jsme chuť zaznamenat každý okamžik, každou zajímavou situaci či scenérii, protože jsme věděli, že výsledek bude stát za to.

Ve dne potěší, v noci šokuje

Huawei P20 Pro dostal do výbavy trojitý fotoaparát značky Leica - 40 Mpx f/1.8 + 20 Mpx f/1.6 + 8 Mpx f/2.4 a navrch disponuje umělou inteligencí. Ta sama dokáže analyzovat co fotíte a přizpůsobit tomu veškeré parametry. Například když budete snímat rozkvetlou louku, fotoaparát sám nastaví režim zeleň. Totéž platí třeba i pro západ slunce nebo fotografování zvířat. Dohromady rozpozná 19 scén, podle kterých následně vyladí nastavení fotoaparátu tak, aby výsledné snímky byly co nejdetailnější, nejpřirozenější… zkrátka aby vypadaly maximálně působivě. A musíme uznat, že to opravdu funguje. Fotografovat můžete nerušeně ve dne i v noci, nejen díky nízké cloně ale také díky tomu, že foťák zvládá citlivost ISO až do neuvěřitelné hodnoty 102400. Zapomenout pak nesmíme ani na 5x hybridní zoom, se kterým dosáhnete velmi dobrého přiblížení fotografovaného objektu.

Čím ale Huawei P20 Pro válcuje konkurenci nejvíce je noční režim. I bez stativu najednou zvládnete pořizovat ostré fotky noční ulice stejně tak jako oblohu plnou hvězd. Samotné snímání probíhá v několika krocích, ve kterých dochází k postupnému zesvětlování dané scény. Skvěle fungující systémy pro stabilizaci společně s chytrou elektronikou foťáku se pak postarají o to, že i záběr z ruky snímaný několik sekund je ostrý. Zní to skoro jako zázrak, ale je to tak.

Portréty jako od profíka

Milujete selfie? Pokud zní vaše odpověď ano, P20 Pro nadchne i vás. Nejen 24Mpx snímačem, ale třeba i technologií 3D modelování obličeje, která vyhodnocuje kontury vaší tváře a ve výsledku vyladí snímek tak, že budete prostě neodolatelní. Zároveň ale platí, že úroveň zkrášlení si můžete sami nastavit. Pokud tedy sázíte na absolutní přirozenost, Huawei P20 Pro vám vyhoví.

Hlavnímu fotoaparátu samozřejmě nechybí ani PRO režim, ve kterém se najdou všichni zkušení fotografové. Ti, kteří nepohrdnou menší pomocí, pak ocení rady telefonu pro lepší rozložení kompozice. Skvělá jsou také slow motion videa, která můžete natáčet s frekvencí až 960 snímků za sekundu. To už hodnota, která znamená opravdu brutální zpomalení, což přináší spoustu zábavy i unikátních záběrů.

PROstě ten nejlepší

V rámci testování jsme měli k dispozici také konkurenční Samsung Galaxy S9+, Apple iPhone a Honor View 10. Podrobnější srovnání vám přineseme v samostatném článku, můžeme však prozradit, že fotoaparát P20 Pro prostě dominoval. Huawei P20 Pro získal v nezávislém testu DxOMark 1. místo v měření kvality obrazu a hodnocení digitálního fotoaparátu a naše zkušenost tyto výsledky jen potvrdila. Pokud tedy toužíte po nejlépe fotícím smartphonu na světě, tady je – Huawei P20 Pro.

Nadupaný každým coulem

Žádné záseky, jen špičkový výkon. Maximální! Osmijádrový procesor Kirin 970 společně s 6GB pamětí RAM, Androidem 8.1 a nástavbou EMUI 8.1 dokáží rozehrát skvělý koncert výkonu, který se nezastaví před ničím. Hry, aplikace, filmy, vše šlapalo naprosto plynule a rychlostí blesku. Jediný problém nám tu a tam způsobila foto aplikace, která nám během testování párkrát zamrzla. Vždy se jednalo o situaci, kdy jsme fotografovali, poté se věnovali něčemu jinému a následně jsme se chtěli k focení vrátit. Předpokládáme však, že se jednalo o softwarovou chybu, kterou nejspíš výrobce už i opravil. V závěru testování už se nám alespoň tyto záseky nestávaly.

Pro vaše data je připraveno 128GB interní úložiště, což je velmi hezká, ale zároveň potřebná hodnota. Telefon totiž nepodporuje rozšiřující microSD karty, 128GB paměť vám tak rozhodně přijde vhod. Co naopak nechybí a potěší je podpora dvou SIM karet.

Bezpečí má ve tváři

Ne ve své nýbrž ve vaší. Právě senzor snímající tvář budete pravděpodobně nejčastěji využívat. Nejenže je tento způsob zabezpečení telefonu extrémně rychlý a pohodlný, ale navíc funguje naprosto bezchybně. Zatímco některé jiné přístroje měly při našich testech problém s ostrým protisvětlem nebo přítmím Huawei P20 Pro si i s těmito nelehkými podmínkami poradil na výbornou. Když bylo třeba, pomohla si umělá inteligence rozsvícením obrazovky, která nás nasvítila natolik, aby nás přístroj bezpečně poznal.

Kromě snímače tváře se samozřejmě můžete spolehnout i na osvědčené zabezpečovací metody jako jsou PIN, heslo, gesto či čtečka otisků prstů. Ta se u P20 Pro se nachází pod displejem, což je drobná změna oproti trendu poslední doby – umisťování čtečky na zadní stranu. Může tak být otázkou zvyku, než si na její přední umístění zvyknete. Jinak však čtečce nemáme co vytknout, funguje naprosto bezchybně.

Výdrž parádní, nabíjení bleskové

Špičkový smartphone si zaslouží i špičkovou výdrž. V Huaweii si toho byli vědomi, P20 Pro proto obdařili akumulátorem s obří kapacitou 4 000 mAh. Předpoklad, že dva dny výdrže by neměly být problém, se v praxi potvrdil. Ať jsme natáčeli, fotografovali, používali navigaci, hráli hry nebo třeba koukali na filmy, bez větších problémů jsme se dostali ke dvou dnům bez nabíjení. Jistě, s trochou úsilí se dá telefon vybít během jediného dne, běžní uživatele mohou ale minimálně se dvěma dny směle počítat. A když se navíc připočte rychlonabíjení, při němž se telefon z 0 na 100 % nabije během jediné hodiny, dovolíme si prohlásit, že s nedostatkem energie mít problém nebudete.

Perfektní poslech zaručen

Odolnost proti prachu a vodě (IP67), funkce pro pohodlné sdílení Huawei Share podporující rozšířenou realitu, či technologie Dolby Atmos, pro kvalitní poslech hudby. Huawei P20 Pro má zkrátka vše, co byste od špičkového smartphonu očekávali. Vlastně jen s jednou věcí se musíte smířit – chybějícím 3,5mm konektorem. Od něj bohužel mnozí výrobci postupně upouští a Huawei není u svého TOP modelu výjimkou. Samozřejmě můžete použít přibalenou redukci, to ale není příliš pohodlné. Navíc musíte neustále myslet na to, abyste ji nezapomněli doma – což se nám párkrát povedlo.

Samozřejmě pokud vlastníte bezdrátová sluchátka máte po problémů, Huawei P20 Pro je podporuje. Vyjma zmíněného konektoru nemáme telefonu po zvukové stránce příliš co vytknout. Kvalita poslechu je na velmi dobrá, snad jen úroveň maximální hlasitosti bychom si dokázali představit o chlup vyšší.

 

Závěrečné shrnutí

Huawei P20 Pro je skvělý. Tak skvělý, že jsme se s ním jen velmi těžce a neochotně loučili. V první řadě láká špičkovým foťákem, který vás neustále „nutí“ fotit svět kolem vás. K bezkonkurenčnímu fotoaparátu, který strčí do kapsy i většinu kompaktů přidejte špičkový výkon, skvělou výdrž i propracovanou umělou inteligenci a máte výsledek, který je naprosto špičkový.

Oproti standardní verzi Huawei P20 je rozdíl především v typu a velikosti displeje (6,1“ OLED vs. 5,8 IPS), fotoaparátu, kapacitě paměti (6 GB / 4GB) a baterie (4000 mAh / 3400 mAh) a ve vzhledu a zpracování.

Recenzi na Huawei P20 najdete zde.

Recenzi na Huawei P20 lite si můžete přečíst tady.

Přehled nejdůležitějších parametrů

Displej

6,1" OLED Full HD+ (2240 x 1080)

Procesor

Osmijádrový Kirin 970 + micro core i7 (4x Cortex A73 2,36 GHz + 4x Cortex A53 1,8 GHz)

Operační paměť

6 GB RAM

Uživatelská paměť

128 GB (nepodporuje paměťové karty)

Fotoaparát

zadní 40 Mpx RGB f/1.8 + 20 Mpx monochrome f/1.6 + 8 Mpx RGB f2.4; přední: 24 Mpx f/2.0

Baterie

4000 mAh

Technologie

Wi-Fi, 4G/LTE, NFC, GPS, duální Bluetooth 4.2, USB-C, čtečka otisků prstů, čtečka tváře

Operační systém

Google Android 8.1 Oreo + EMUI 8.1

Rozměry a hmotnost

155 mm x 73,9 mm x 7,8 mm, 180 g

Nejlepší smartphone současnosti Huawei P20 Pro koupíte zde.

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz