Jak vybrat sušičku?

Rozhodli jste se pro nákup sušičky prádla? Skvělé! Sušení prádla nemine žádnou domácnost, stačí na to ale mít skvělého pomocníka a máte hotovo jedna dvě. Jednou z hlavních výhod sušiček prádla je, že už nemusíte řešit, kam s mokrým prádlem, aby rychle uschlo, když venku prší. Zbavíte se nevzhledného sušáku v bytě a nemusíte se obávat ani plísní z vysoké vlhkosti.


Zajímá vás, jak sušičku zapojit, kam ji umístit či jak o ni pečovat? Všechny otázky vám zodpovíme na této stránce.


Při výběru sušičky je vždy důležité, abyste vycházeli z vlastních požadavků a možností. Chcete ji upevnit nad pračku nebo raději zabudovat? Řešíte otázku, jestli je u sušičky potřeba napojení na odpad, nebo ne? Pojďme se spolu podívat podrobně na to, co všechno je dobré před nákupem vědět:


 

 


Typy sušiček na prádlo

Kondenzační sušička

Velkou předností kondenzačních sušiček je, že nevyžadují žádné stavební úpravy, takže se hodí i do panelákových bytů. Dokonce k ní nepotřebujete ani připojení na odpadní potrubí. Možnost napojení na odpad u této sušičky existuje, ale pokud ji nevyužijete, voda z prádla se bude jednoduše během sušicího cyklu hromadit v zásobníku a ten pak stačí pravidelně vyprazdňovat. Výhodou kondenzační sušičky je její nenáročná údržba.

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem

Pořídíte-li si kondenzační sušičku doplněnou navíc o tepelné čerpadlo, díky její technologii snížíte spotřebu energie až o polovinu. Kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem fungují na principu uzavřeného cyklu, kdy se horký vzduch rovnou chladí a tím odstraní vlhkost prádla při mnohem nižší teplotě. Díky tomu suší vaše prádlo šetrněji a také v porovnání provozních nákladů hraje tato sušička jednoznačně prim. Velkou výhodou je nízká energetická náročnost a snadná údržba.

 

Kombinovaná pračka se sušičkou

Toužíte po sušičce na prádlo, ale na dva velké spotřebiče je vaše koupelna malá? Pak pouvažujte o kombinaci automatické pračky se sušičkou, která se o vaše oblečení perfektně postará, a přitom šetří místo. Není nad to, když vyprané a čisté prádlo, vytahujete z pračky již suché! V nabídce se můžete setkat s modely, které disponují rozdílnou kapacitou bubnu pro praní a pro sušení, existují však i takové, u nichž je kapacita stejná.

Ve většině případů se setkáte s kapacitou 7-8 kg, takže stejné množství z pračky můžete rovnou přesunout do sušičky. U kombinace je u mnohých modelů rozdílná kapacita pro praní a sušení, pro sušení zpravidla menší. U samostatné sušičky oceníte také větší samostatnost spotřebiče - nemusíte přemýšlet, zda chcete zrovna prát, nebo sušit.

Rozdílem mezi kombinací a samotnou sušičkou je jejich náročnost na prostor. U kombinace je to jasné, jedná se o jeden produkt a je jen na vás, jestli pro něj máte místo v koupelně, v technické místnosti nebo třeba v kuchyni pod pracovní deskou. U zbylých dvou typů musíte počítat, že kromě pračky potřebujete další místo, zpravidla o rozměrech 85 x 60 x 65 cm. Pokud máte pračku s předním plněním, pak je skvělou úsporou místa komínové seskládání, kdy sušičku umístíte pomocí tzv. mezikusu nad pračku.

 


Co všechno sušičky umí?

Moderní sušičky vám nabízí výběr z široké řady automatických programů, které šetrně pečují o každou tkaninu, a navíc prádlo příjemně načechrají. Díky tomu nebudou vlákna tolik zmačkaná a vy si ušetříte práci s žehlením. Dnes už se nemusíte bát ani o své jemné halenky, drahé košile, vlněné svetry nebo třeba krajkové prádlo. Stačí zvolit příslušný program a sušička sama pomocí chytré technologie uzpůsobí sušicí cyklus, teplotu i pohyby bubnu konkrétní tkanině. Sušit tak můžete dokonce i své sportovní oblečení.

Vynikající je rovněž funkce osvěžení, tedy možnost nechat sušičkou projít takové kousky z šatníku, které jsou čisté, pouze je chcete zbavit pachů, třeba z cigaretového kouře. Sušičky využívající páru, navíc nepotřebují otáčet s bubnem, takže vaše prádlo nemačkají, naopak jej horkou párou krásně vyhladí.Jak je to s energetickou náročností?

Při výběru sušičky věnujte pozornost její energetické třídě, kterou najdete uvedenou na energetickém štítku. Dnes už není problém pořídit sušičku v kategoriích A až A+++, které se vyznačují nejnižší spotřebou.

Pro maximální úsporu volte sušičky s automatizovanými systémy a zabudovanými chytrými senzory, které rozpoznají vlhkost prádla i zaplnění bubnu. Tomu pak samy přizpůsobí optimální délku programu i teplotu, takže nedochází k žádnému zbytečnému plýtvání.

I když s vyšší energetickou třídou a chytrými technologiemi roste i pořizovací cena, během několikaletého provozu tuto investici rozhodně oceníte. Mýty o nákladné spotřebě jsou tak již dávno vyvráceny!


Máte další dotazy? Nebojte se zeptat

Nabídka sušiček prádla je v současné době opravdu pestrá a pokud si stále nejste jisti, která z nich je ta pravá, neváhejte se na nás obrátit:

Vždy vám s výběrem rádi poradíme!

Pověste sušení prádla na hřebík. Sušička je „in“ a kdo ji vlastní, nedokáže si život bez ní představit!

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz