Kam a jak sušičku ideálně umístit

Otázku, kam novou sušičku doma umístíte, byste si měli položit už při jejím samotném výběru. Rozměry sušičky se pohybují zpravidla kolem 85 x 60 x 65 cm, a to není zrovna žádný drobeček. Pokud tedy rekonstruujete byt nebo stavíte dům, doporučujeme počítat rovnou i s dostatečným prostorem pro tuto skvělou pomocnici. Jakmile totiž poznáte její výhody, už se s ní nebudete chtít rozloučit.

Vedle sebe nebo nad sebe?

Oblíbeným a praktickým řešením je využití prostoru nad pračkou. Jedná se o komínové sestavení, kdy sušičku upevníte nad pračku pomocí tzv. mezikusu. Ten nejen že sušičku pevně zafixuje, ale také oba spotřebiče opticky sladí, takže budou působit jako jeden celek. Mezikus v sobě navíc ukrývá praktický šuplík, který můžete využít jako poličku pro odložení koše s prádlem. Jen nezapomeňte, že komínové sestavení je možné jen s předem plněnou pračkou!

Jste šťastnými majiteli samostatné prádelny nebo technické místnosti, ve které máte prostoru více než dost? Pak si nemusíte lámat hlavu, jak dva spotřebiče umístit nad sebe, ale můžete je jednoduše postavit vedle sebe a třeba i elegantně zabudovat pod pracovní desku. V takovém případě stačí vybrat, jestli chcete sušičku samostatně stojící nebo vestavnou, mít pro ni připravenou elektrickou zásuvku, popř. napojení odpadu a je hotovo, můžete začít sušit!

Že u vás není možné napojení na odpad? Nevěšte hlavu, kondenzační sušičky jej ke svému provozu nepotřebují. Voda z prádla se místo odtoku hromadí v zásobníku a ten pak stačí jen pravidelně vylévat. Navíc takto získanou vodu můžete skvěle použít například do žehličky.

Dvě funkce, jeden spotřebič

Ani když máte malý byt, nemusíte být o sušičku prádla ochuzeni. Největší úsporu místa představuje kombinace pračky se sušičkou. V takovém případě doma hledáte vhodný prostor jen pro jeden spotřebič, což je určitě výhodou, jen elektrická zásuvka tady ale tentokrát nestačí. Vybrané místo, ať už v koupelně nebo třeba i v kuchyni, musí být vybaveno přívodem vody a napojením na odpad. I u kombinace 2v1 myslete na dostatečné odvětrávání. Předejde tak zbytečným komplikacím a poruchám sušičky.

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz