Multigrill De'Longhi CGH1012D v akci: ugrilováno snadno a rychle

Teplé počasí a sluníčko vybízí k posezení s přáteli a ke grilování. A i když nejste majiteli zahrádky či větší terasy, můžete si tyto aktivity dopřávat bez omezení. Stále oblíbenější jsou totiž elektrické grily, které jsou menší, skladnější a vhodné i pro použití v bytech, kde snadno najdou místo na kuchyňské lince či na balkónu, a to prakticky celoročně. Při dodržování určitých zásad se navíc můžete stát i mistry moderní a zdravé přípravy pochoutek. A právě pro vás může být příjemným pomocníkem novinka od značky De'Longhi – exkluzivní multigril CGH1012D, který jsme pro vás osobně vyzkoušeli.


První dojem

Tento model od De'Longhi v nerezovém provedení nabízí grilování ve třech polohách. Tou první je kontaktní gril, který přiklopením horní desky umožňuje grilování z obou stran najednou a tím urychluje tepelnou úpravu surovin. Horní deska se automaticky přizpůsobí tloušťce pokrmu, což je vhodné zejména pro grilování hamburgerů a steaků. Druhou polohou je trouba, kdy horní deska nepřiléhá tak těsně k pokrmu, jídlo nestláčí, ale naopak jej pomalu a stejnoměrně propéká. Ideální varianta např. pro sendviče či zeleninu s velkým obsahem vody. Poslední variantou je barbecue, kdy se desky zcela otevřou a vy můžete využívat každou zvlášť. Dostáváte tak dvojnásobnou plochu ke grilování a každý kousek si tak můžete ugrilovat přesně podle své chuti.

Gril disponuje dvěma destičkami o rozměru 37 x 23 cm, přičemž umožňuje dvojí úpravu – žebrovanou, skvělou na maso, a hladký povrch například pro přípravu vajíček či palačinek.

Zapojení a ovládání

Zapojení grilu a nastavení do požadované polohy je velmi jednoduché a nezabere více než několik sekund. Není přitom třeba nic montovat či rozebírat. Stejné je to také s výměnou grilovacích desek.


Oceňujeme velký LCD displej, díky kterému máte vždy přehled o nastavené teplotě. Tu můžete během grilování regulovat v rozmezí 60-230 °C, a to dokonce pro každou grilovací desku zvlášť. Tuto výhodu oceníte zejména při přípravě různých pochoutek současně. Následně již jen stačí stisknout tlačítko Start/Stop a za pár minut se vám gril zvukovým signálem a nápisem Ready na displeji ohlásí, že je připraven k použití. Nám to na nejvyšší teplotu trvalo necelé 3 minuty!

Grilování s mobilní aplikací

Pokud si při grilování nejste úplně jisti, určitě doporučujeme vyzkoušet mobilní aplikaci De'Longhi MultiGrill. S ní se stanete pravým mistrem. Zvolíte druh pokrmu (maso, pečivo, zeleninu, vejce nebo třeba sýr), následuje výběr způsobu přípravy, velikost, počet a úroveň propečení.  Ihned se dozvíte, jak nastavit gril, teplotu i kolik času vám tepelná úprava pokrmu zabere. Aplikací doporučený čas přípravy můžete snadno promítnout i na samotný gril, který se díky funkci časového spínače po uplynutí nastavené doby automaticky sám vypne. Zaujala nás také funkce Sear (zatažení pokrmu), kterou si navolíte, pokud chcete maso ze začátku zprudka opéct a následně už grilovat na stabilní teplotu.Podle aplikace jsme připravovali steaky, hamburgery, zeleninu i vajíčka a nespletla se ani v jednom. Vše bylo připraveno rychle a dle našich požadavků, nic se nepřipálilo a nic nebylo nedopečené. A to i při zátěžovém testu pro větší počet lidí. Pokud ale chcete mít grilování plně ve své režii, můžete si jej užít samozřejmě i bez aplikace.


Údržba a čištění

K velkým přednostem tohoto grilu patří i velmi jednoduchá údržba. Nepřilnavý povrch zaručuje, že se jídlo na deskách nepřipaluje a přebytečný tuk z jídla je odváděn do odkapávací misky, kterou pak stačí jen vytáhnout a umýt. Čištění desek zvládnete přiloženou stěrkou a otřením papírovým ubrouskem nebo můžete obě desky z grilu vyjmout a umýt, a to dokonce i v myčce na nádobí. Upozorňujeme ale, že opakované mytí v myčce může povrch grilovacích desek časem poškodit.

Vyzkoušejte tento gril ještě dnes!O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz