Odšťavnovač Goddess JUI 151SS

Fotografie

Odšťavňovač Goddess Metalic line JUI 151SS černý/nerez
Odšťavňovač Goddess Metalic line JUI 151SS černý/nerez Odšťavňovač Goddess Metalic line JUI 151SS černý/nerez Odšťavňovač Goddess Metalic line JUI 151SS černý/nerez

Celkové hodnocení: 82%

Hlučnost: 60%

Složitost údržby: 90%

Výbava: 95%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Dostali jsme k posouzení další přístroj sdružující funkce. Tentokráte jde o odšťavňovač a lis na citrusy. Goddess JUI 151SS spojuje odstředivý odšťavňovač s lisem na citrusové plody. Jde o robustní a výkonný 900W přístroj, takže jsem zvědav, jaké budou jeho pracovní výsledky. Designová kombinace kartáčovaného nerezu a černého plastu je doplněna transparentními plasty.

Získejte zdravé šťávy

Dvě sestavy odšťavňovače Goddess JUI 151SS využívají společnou pohonnou jednotku, a plastový sběrač šťáv a zbytků, které při odšťavňování nejsou odváděny mimo přístroj, ale zůstávají ve sběrači. Při této činnosti je třeba na poháněcí trn nasunout rotační mikrosítko s integrovanou škrabkou a víko. Využít lze také tlačidla, která jsou v tomto případě dvě. Pro velké ovoce je zde opravdu velký průměr vkládací šachty (7,5 cm) a tedy velký průměr tlačidla. Z něj je možné vyjmout střed a tím vznikne malý průměr vkládací šachty, což je ideální pro drobné ovoce. Dobrý nápad.

Při lisování citrusů na Goddess JUI 151SS umístíme na sběrač sítko pro oddělování šťávy a na poháněcí trn převodovku, která zapadne do sběrače. Na tu nasadíme lisovací trn, který se skládá ze dvou částí. Menší průměr trnu je určen pro malé citrusové plody a na něj lze nasadit další část s velkým průměrem pro velké plody. Vše je nutné zabezpečit záklopkami na stranách, které drží celou sestavu pohromadě. V příslušenství najdete i návod k použití. Je zde vše o funkci přístroje, jeho čištění a nutná varování, ale i řada receptů na koktejly a koláče. Návod je srozumitelný, i když s drobnými chybami v češtině.

Zkušenosti

Pro získání šťávy z citrusů na Goddess JUI 151SS jsem zvolil 1,1 kg pomerančů, které je nutné příčně rozpůlit. Použil jsem nižší rychlost a zpracování tohoto množství mi trvalo asi šest minut. Soustředil jsem se na dokonalé vymačkání, takže jsem nijak nespěchal. Získal jsem takto 580 ml šťávy. Nad sítkem zůstaly jen drobné zbytky dužiny. Šťávu lze shromažďovat ve sběrači. Pokud ponecháme odtokový kanálek v horní poloze, současně uzavírá odtok. Ve spodní poloze šťáva odtéká průběžně do přistavené nádobky, která je příslušenstvím přístroje.

K odšťavnění jsem využil jablka pokrájená na čtvrtiny s odstraněnými jadřinci. Přitom jsem pracoval s vyšší rychlostí a s velkým průměrem vkládací šachty. Šťávu jsem získal za necelé 4 minuty.

Ovoce

Hmotnost

Objem šťávy

Spotřeba

Pomeranče

1 109 g

580 ml

0,009 kWh

Jablka

1 251 g

750 ml

0,013 kWh

Čištění

Po rozebrání a vyklepnutí zbytků z Goddess JUI 151SS je možné odnímatelné díly opláchnout proudem vody, nebo je svěřit myčce nádobí. Jen rotačnímu sítku je třeba věnovat větší pozornost a použít kartáček z příslušenství na důkladné odstranění jemných zbytků. V dílech jsem nenašel žádné zákoutí, které by mytí proudem vody komplikovalo.


Goddess JUI 151SS

  • Rychlosti: 2
  • Průměr vkládacího otvoru: 75 mm
  • Průměr rotačního sítka: 150 mm
  • Příkon udávaný max./měřený st. 1/měřený st. 2: 900 W/125 W/265 W
  • Rozměry (švh); hmotnost: 220 x 420 x 220 mm; 4,1 kg

Kompletní parametry odšťavňovače Goddess JUI 151SS najdete zde.

 


Závěrečné hodnocení

Lisování citrusů i odšťavňování probíhá bez většího poklesu otáček, díky silnému motoru, což je důležité zejména při odšťavnění pro správnou separaci šťávy. Jako užitečný nápad se jeví dvojité tlačidlo pro velké i drobné plody. Jsem přesvědčen, že se odšťavňovač Goddess JUI 151SS stane dobrým pomocníkem ve vaší domácnosti, zejména pokud máte rádi zdravé čerstvé ovocné šťávy.

Hlučnost: 60%

Složitost údržby: 90%

Výbava: 95%

Celkové hodnocení: 82%

+ plusy

příjemná cena

snadná údržba

praktický přístroj 2 v 1

mínusy

vyšší hlučnost

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz