Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přepněte vaši domácnost na zelenou

Ochrana životního prostředí a šetrný přístup k přírodním zdrojům stále více vystupuje do popředí i v oblasti domácích spotřebičů. Právě chladničky, myčky a pračky patří mezi největší odběratele energie a vody, zabraňte jejich plýtvání díky ekologicky šetrným technologiím. Že vám to k ochraně přírody nestačí? Máte pravdu, jde o jinak! Např. ekologickou likvidací staré elektroniky, která nepatří nikam jinam, než do sběrných míst!

Ochrana přírody v koupelně i v kuchyni

Věděli jste, že s moderní myčkou nádobí spotřebujete až 9x méně vody než při ručním mytí nádobí? Nebo že při praní na vysoké teploty padne téměř 90 % spotřebované energie jen na samotný ohřev vody? Pokud budete prát při teplotě 30 °C, bude sice prací program trvat déle, ale výsledek bude stejný jako byste prali na 60 °C, a přitom spotřebujete o desítky procent méně energie. Neplýtvejte zbytečně vodou ani energií!

Využívejte úsporné eko-programy a věřte 6. smyslu svých spotřebičů. Díky celé řadě pokročilých funkcí si dnešní moderní pomocníci sami poradí s nastavením teploty, času i množstvím vody. Ekologické programy šetří přírodu i vaše peníze!

Vaříte doma každý den? Myslete při něm nejen na své zdraví, ale také na zdraví svých potravin a přírody. S beznámrazovými technologiemi No Frost si už vaše chladničky nebudou smlsávat na energii více, než je nutné a díky fresh zóně udrží vaše potraviny déle čerstvé.

Recyklace se šíří světem

Není vám lhostejné, v jakém prostředí vyrůstají vaše děti? Chraňte životní prostředí a myslete na ekologickou likvidaci starých spotřebičů. Nám v Euronics záleží, kde a jak skončí nefunkční pračky, mikrovlny, vysavače, varné konvice a spousta dalších elektropomocníků. Proto se na šíření osvěty správného třídění a ukládání vysloužilých spotřebičů a elektroniky podílíme spolu se společnostmi Elektrowin a Asekol. Obě organizace se starají o sběr elektroodpadu a recyklaci vysloužilých elektrozařízení a pomáhají měnit staré spotřebiče na nové! Využijte jejich sběrná místa po celé České republice nebo své staré elektro odevzdejte na kterékoliv prodejně Euronics. Využijte u nás také odvozu starého spotřebiče ZDARMA!

Ekologická likvidace se vyplatí

Může totiž posloužit k dalšímu zpracování, čímž se zamezí zbytečnému plýtvání surovinami. Právě společnosti Asekol a Elektrowin se starají o maximální využití surovin získaných z elektroodpadu. Díky nim dnes dosahuje výtěžnost recyklace až 90 %.


Víte, že díky zpětnému odběru:

  • 30 televizorů se ušetří stejné množství ropy, jako pro naplnění nádrže osobního auta?
  • 5 monitorů se ušetří množství energie, odpovídající spotřebě 60W žárovky za 15 měsíců svícení?
  • 100 mobilů se vyhneme těžbě např. 2,4 kg bauxitu nebo 3,7 kg vápence?
  • 100 mobilů se sníží produkce skleníkových plynů, protože se nevyprodukuje 122 kg oxidu uhličitého? Pro zajímavost - je to množství, které osobní auto vytvoří za víc než 700 km jízdy.

Nebuďte lhostejní k darům přírody a chraňte je všemi možnými prostředky

Pořiďte si elektrovýbavu, která je vyrobená z recyklovaných plastů, sledujte energetické štítky, posviťte si úspornými LED žárovkami, svěřte svou domácnost do rukou ekologických programů a funkcí spotřebičů. Odměnou vám bude nejen pocit z dobrých skutků, ale také zdravé životní prostředí. Příroda vám bude za váš šetrný přístup vděčná!

A jak jednoduše vybírat eko-produkty?

Už nemusíte dlouze procházet stovky produktů a podle parametrů mezi nimi hledat ty opravdu úsporné. Ve vybrané kategorii si zvolte vlevo nahoře parametr Eko produkt a máte jistotu správné volby.

 

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz