Recenze Huawei Watch GT: sportovní a elegantní hodinky v jednom

Chytré hodinky, fitness náramky… obliba wearables, neboli nositelné elektroniky, stále roste, a tak ani společnost Huawei nezůstává pozadu se svou nabídkou. Ke konci loňského roku představila světu nové hodinky, které slibují nadstandardní výdrž, vlastní operační systém, celou řadu sportovních režimů, a navrch k tomu ještě skvěle vypadají! Huawei zkrátka ukazuje, že sport, elegance a SMART technologie mohou jít ruku v ruce. Jak tedy hodinky obstály v našem testu?

Chytré hodinky, které podtrhnou váš styl

Říká se, že první dojem je důležitý. A u Huawei Watch GT si můžete být jisti, že vás na první pohled opravdu zaujmou. Vypadají luxusně, obzvlášť varianta s hnědým koženým páskem, kterou jsme měli možnost otestovat, působí velmi módně a elegantně. Rozměr řemínku navíc představuje standardní šířku 22 mm, takže jej můžete jednoduše vyměnit a hodinky si přizpůsobit na míru svému vkusu.

Hodinky nejenže skvěle vypadají, ale také parádně sedí na ruce. V Huawei totiž udrželi kompaktní rozměr 10,6 mm i nízkou hmotnost 46 g. Pouzdro tvoří nerezová ocel, orámování, které kryje povrch ciferníku, je keramické. Rubová strana je vyrobena z matného plastu. Hodinky se ovládají snadno pomocí dvou tlačítek vpravo, na spodní straně displeje mírně vystupuje snímač srdečního tepu. A tep zvednou každému, kdo je na vás uvidí, na to se můžete spolehnout. I my jsme se jimi opravdu rádi chlubili.

Vysoce kvalitní OLED displej

1,39palcový dotykový displej hodinek Huawei Watch GT je vyrobený technologií AMOLED a za to jedním dechem zároveň přidáváme pochvalu. Čitelnost, jemnost, jas... vše naprosto v pořádku, a to i na přímém slunci. Samotný jas můžete regulovat automaticky, nebo manuálně v pěti krocích nastavení. Jediná maličkost, kterou bychom u něj vytkli je fakt, že i při minimální úrovni je v noci stále příliš silný.

Dominantou displeje jsou samozřejmě ciferníky. Vybrat si můžete hned z 11 variant jejich zobrazení – od klasických, přes elegantní až po moderní s výrazným zobrazením doplňkových informací (ušlé kroky, tepová frekvence aj.).  Pohled je to parádní, jen přechody mezi jednotlivými animacemi nám nepřišly úplně plynulé. To je však spíše jen drobná poznámka pro opravdové perfekcionalisty, nejedná se o nic zásadního.

Displej bohužel nelze nechat zapnutý nonstop, ani zde není k dispozici funkce Always On. Na jednu stranu nás tento jednorázový režim, ve kterém hodinky zůstanou svítit 5 minut a pak se znovu přepnou do standardního provozu, překvapil, na druhou stranu jsme však ocenili úsporu baterie. Poměrně spolehlivě ale funguje pohybový senzor, a tak stačí, když hodinky natočíte k sobě, abyste se podívali, kolik je hodin, a displej se sám automaticky rozsvítí.

Od srdečního tepu po vyhodnocení spánku a ještě víc!

Hodinky Huawei Watch GT nedisponují vlastní úložištěm, takže ani neumožňují stahování a instalaci dodatečných aplikací. Využívají svůj vlastní operační systém. To má jistě své výhody - mezi největší bezesporu patří nižší spotřeba či rychlá komunikace s aplikací Huawei Health, kterou je potřeba si naistalovat do svého smartphonu. Spojení probíhá přes Bluetooth a je k němu potřeba operační systém Android 4.4 a novější, nebo iOS 9.0 a novější. Ovládání je poměrně intuitivní, během dvou dnů jsme si jej komplet osvojili. Vesměs se jedná o kombinaci využití tlačítek a dotykového displeje.

Například tahem zprava doleva zobrazíte obrazovku s měřením tepové frekvence, které dle našich zkušeností funguje velmi spolehlivě. Můžete tak kdykoliv zkontrolovat, jak se vám průběhu dne mění srdeční tep a jak vaše tělo reaguje na různé situace. Tažením zdola nahoru zobrazíte notifikace: telefonního hovoru (včetně ID volajícího), SMS, e-mailu, kalendáře či oznámení sociálních aplikací. Majitelé telefonů s EMUI 8.1 a novějším se pak mohou těšit i na oznámení z aplikace SmartCare. Na zprávy však prostřednictvím hodinek neodpovíte, stejně jako jimi nelze telefonovat – hovor můžete pouze odmítnout.

 

Precizně funguje monitorování spánku. Je velmi přesné, aplikace navíc sama oboduje jeho celkovou kvalitu. Vy si pak díky tomu můžete svůj spánek kdykoliv detailně vyhodnotit a sledovat, jak kvalitně, moc či málo spíte.

Z dalších funkcí, které hodinky nabízí, oceníte budík, stopky, odpočet času, kompas, barometr, svítilnu (displej se promění v baterku) či aplikaci počasí. U něj je však velká škoda, že hodinky zobrazí pouze aktuální stav, ne předpověď. Za zmínku pak rozhodně stojí také funkce nalezení telefonu. Díky této vychytávce na sebe telefon upozorní zvukovým signálem a vám tak ušetří minuty strávené jejich hledáním. Chytré, co říkáte?

Naopak nás mírně zamrzela absence kalendáře, ovládání hudebního přehrávače či alespoň základní navigace. Někomu bude v nabídce také jistě chybět čeština. Toho se však není třeba obávat, menu je natolik intuitivní, že i bez znalosti světového jazyka se brzy snadno zorientujete.


Sportovní režimy i pro náročné

Huawei Watch GT cílí na sportovce a v nabídce režimů je to znát. K volbě sportu se dostanete stisknutím spodního tlačítka a po jejím zobrazení budete velmi příjemně překvapeni. Nechybí zde totiž snad žádná z běžných aktivit, dokonce ani na jízdu na rotopedu se nezapomnělo. Hodinky jsou navíc voděodolné, takže na své si přijdou i plavci.

Díky vodotěsnosti do 5 atmosfér se s hodinkami můžete bez obav vydat do bazénu. Pro plavání jsou v nabídce hned dva režimy. Jedním je bazénový Pool Swim, který je určen do vnitřních bazénů a při němž se deaktivují GPS a měřič tepu. (Nastavíte si délku bazénu, počet kol, které plánujete odplavat a můžete se do toho pustit.) Druhou variantou pro plavce je režim venkovní plavání, při jehož spuštění zůstává GPS aktivní. Při plavání se pak automaticky deaktivuje dotykový displej, takže se nemusíte bát, že by na něm voda způsobila škody.

S fungováním GPS i měřením tepu na zápěstí během sportu jsme byli spokojeni. Na závěr pak hodinky zobrazí dosažené výsledky přehledně v grafech a statistikách. A že je vyhodnocení opravdu detailní! Plavci se tak např. vedle základních údajů o čase a vzdálenosti dozví také počet kol, preferovaný plavecký styl, průměrný čas na 100 m apod. Běžci pracující na zlepšování své kondice zase rozhodně nepohrdnou údajem Vo2max, měřící aerobní kapacitu organismu, tedy maximální spotřebu kyslíku.

Využít můžete také vestavěného trenéra, který vám pomůže se zlepšením kondice a dosahovaných výsledků. Na výběr máte ze čtyř lekcí rozdělených podle obtížnosti. Reálného trenéra to sice nenahradí, k vyšším výkonům ale určitě přispěje. A také poskytne spoustu cenných informací začínajícím sportovcům. Jako sportovní hodinky Huawei Watch GT tedy rozhodně chválíme!

Nadstandardní, až měsíční výdrž

Velkou pochvalu si od nás hodinky Huawei Watch GT vysloužily také za svou výdrž. Ta se logicky liší podle toho, jak hodinky využíváte, rozhodně je však výrazně nadprůměrná. Tak tedy: při nejextrémnějším vytížení, tedy s aktivovanými všemi režimy a zapnutou GPS, s vámi hodinky vydrží 16 hodin. Při běžném používání, tzn. přibližně 90 minut sportovního vytížení týdně a k tomu nepřetržité měření tepu, „přežijí“ hodinky bez nabíjení 14 dnů. A pokud měřicí funkce zcela vypnete, poběží hodinky až měsíc v kuse. Navíc i samotné nabíjení je rychlé, z 0 na 100 % se vyšplhají přibližně za 2 hodiny. Co se týká výdrže, jsou zkrátka GTčka jasnou špičkou.

Co říci závěrem

Hodinky Huawei Watch GT na první pohled zaujmou svým stylovým a elegantním vzhledem. Parádní displej, extrémní výdrž baterie a „sportovní část“ na vysoké úrovni uspokojí i náročné uživatele. Spokojeni budete rovněž s monitorem spánku i tepové frekvence. Na druhou stranu jsme však osobně od hodinek očekávali širší nabídku chytrých funkcí a také nám chyběla možnost doinstalovat nové aplikace. Jak tedy celkově shrnout výsledky našeho testování?  Pokud míříte za hodinkami, které byly primárně navrženy pro sportovce, pak určitě neváhejte. V tomto směru podávají Huawei Watch GT opravdu výtečný výkon!

Přehled nejdůležitějších parametrů

Displej

1,39" AMOLED

Procesor

ARM Cortex-M4

Operační paměť

16 MB RAM

Uživatelská paměť

128 MB

Baterie

420 mAh

Technologie

Bluetooth 4.1, GPS, voděodolnost 5 ATM, optický snímač tepu, kompas, akcelerometr, barometr,
senzor osvětlení, funkce Find my Phone, atd.

Operační systém

LiteOS

Rozměry a hmotnost

46,5 x 46,5 x 10,6 mm, 46 g

Chcete mít hodinky Huawei Watch GT hned teď? Kupte si je tady >>

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz