Recyklace starých spotřebičů

Euronics se aktivně podílí na ochraně životního prostředí ve spolupráci se společností ELEKTROWIN a. s., která od začátku svého fungování, tedy od roku 2005, vytvořila síť více než 13 000 míst zpětného odběru. Zákazníci tak mohou při koupi nových spotřebičů u seriózních prodejců, jako je právě Euronics, odevzdat staré elektrospotřebiče k recyklaci a dalšímu zpracování. Svoz starých výrobků zdarma vyžadujte po každém dobrém prodejci elektra.

Jak recyklovat staré spotřebiče:


K čemu je třídění elektroopadu dobré?

Hlavním důvodem recyklace starých spotřebičů je ochrana životního prostředí, v němž se nacházíte a ve kterém rovněž vyrůstají vaše děti. Chcete-li si tedy pořídit nový spotřebič, je vždy důležité myslet i na ekologicky šetrnou likvidaci spotřebiče vysloužilého. Ten totiž může posloužit k dalšímu zpracování, čímž se zamezí zbytečnému plýtvání surovinami. S tím by vám právě měli pomoci seriózní prodejci ve spolupráci se společností Elektrowin, starající se o maximální využití surovin získaných z elektroodpadu. Díky tomu již dnes dosahuje výtěžnost recyklace až 90 %.

Euronics, jakožto odpovědný prodejce, se na této prospěšné činnosti podílí šířením osvěty správného třídění a ukládání vysloužilých spotřebičů a elektroniky, společnými aktivitami s Elektrowinem. Na kterékoliv prodejně Euronics, nebo DATART tak můžete odevzdat vysloužilý spotřebič, a pokud si objednáváte nový spotřebič domů, můžete ZDARMA využít odvoz toho starého.
Které spotřebiče recyklovat a kde?

Přesnou definici elektrozařízení určeného ke zpětnému odběru najdete v zákoně o odpadech § 37g. Obecně to ale platí na vysloužilé kompletní a nerozebrané spotřebiče jako ledničky, chladničky, myčky, sporáky, mikrovlnky, vysavače, varné konvice topinkovače, fény, holicí strojky, elektrické zubní kartáčky, televize, rádia, mobilní telefony, počítače nebo třeba zářivky, pily, vrtačky, elektrické hračky, lékařskou techniku, výdejní automaty apod. Bude-li některý z těchto výrobků vyřazovat, využijte sběrných boxů, nebo jej přineste do kterékoliv prodejny Euronics a my se postaráme o jejich ekologickou likvidaci.

Kromě toho Elektrowin v současnosti spolupracuje s více než 900 sběrnými dvory, takže můžete starý spotřebič odevzdat v některém z nich, rovněž v servisech, u dalších prodejců, ve školách, v některých obcích dokonce také dobrovolným hasičům zapojeným do projektu Recyklujte s hasiči nebo v rámci mobilních svozů odpadů. Případně existují malé kontejnery červené barvy na drobné spotřebiče.


Staré spotřebiče můžete odevzdat na kterékoliv prodejně Euronics, nebo DATART.Objednejte si nový spotřebič domů a odvezeme starý ZDARMA

Chystáte se elektronicky objednat novou pračku, myčku, lednici či další velký spotřebič s dopravou až domů? Pak doporučujeme využít pohodlnou dopravu Euronics komfort, kterou stačí jednoduše zaškrtnout v nákupním košíku našeho e-shopu. Získáte tím řadu výhod a navíc i odvoz vysloužilého zboží zcela ZDARMA.

Svoz vašich starých výrobků zdarma je standardem každého dobrého prodejce elektra. Bude-li některý z těchto výrobků vyřazovat, vyžadujte po svém prodejci tuto službu. 


Co znamená symbol přeškrtnuté popelnice?

Jak jste si jistě všimli, tak na obalu, v záručním listu či návodu u nově pořízených elektrospotřebičů vždy najdete symbol přeškrtnuté popelnice. Nejste si však úplně jisti, co tento symbol znamená? Symbol přeškrtnuté popelnice značí, že jakmile skončí životnost spotřebiče a budete jej chtít vyhodit, pak to nemůže být do klasické domovní popelnice se směsným odpadem. Je potřeba odevzdat takové výrobky na místa určená ke zpětnému odběru, aby byla zajištěna jejich ekologická recyklace.

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz