Robot Kenwood Major KMM 770

Fotografie

Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný

Přehrát videorecenzi

Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný Kuchyňský robot KENWOOD Major KMM770 stříbrný

Celkové hodnocení: 75%

Technické provedení: 75%

Ovládání: 70%

Subjektivní testy: 80%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Kde že jsou ty časy, kdy bychom označili robot s příkonem 1 200 W za nejsilnější na trhu. Přesto patří robot Kenwood Major KMM 770 k nejvýkonnějším. Mnohem zajímavější na něm je však možnost rozšíření o široké příslušenství, které nabízí jen minimum přístrojů. K testování jsem dostal sadu s mlýnkem na maso a skleněným mixérem již v základu.

Silný a univerzální

Masivní kovový robot Kenwood Major KMM 770 je v základním balení vybaven třemi výškově nastavitelnými metlami, které tak lze upravit pro chod těsně kolem mísy, aby pracovaly dokonale. Nerezová mísa je uzavírána krytem proti vystřikování s uzavíratelným otvorem pro přidávání potravin.

Stěrka z měkkého plastu a klíč pro nastavení metel jsou přibaleny u objemné dokumentace ke kuchyňskému robotu Kenwood Major KMM 770 se dvěma disky obsahujícími 180 zajímavých receptů (bohužel ne v češtině) a filmový popis většiny možného příslušenství - tentokrát i v češtině. K tomu zvlášť balený skleněný mixér a mlýnek na maso se třemi mlecími deskami a dvěma nástavci pro klobásy a tvořítkem na kebbe, což je arabská specialita, ale jistě najdete i další využití.

Kuchyňský robot Kenwood Major KMM 770 je vybaven třemi pracovními vstupy. Planetový vstup nad mísou je určen pro šlehací, míchací a hnětací metly, přední pro pomalá silová příslušenství, například mlýnek na maso a zadní rychlootáčkový, kam připojíme mixér.

Ovládání

Nejdůležitějším ovládacím prvkem kuchyňského robotu Kenwood Major KMM 770 je knoflík pro zapnutí a plynulé nastavení otáček výstupů včetně možnosti provozu zapnutí v pulzech, což znamená maximální rychlost po dobu přidržení knoflíku. Vedle něj najdete páčku blokování polohy ramene ve dvou polohách – pracovní a pro výměnu metel. Posledním ovladačem je páčka na předku hlavy, která ovládá jištění nářadí v předním pomalém vstupu.


Míchání, šlehání a hnětení

V základní sadě obsažené metly je vhodné nejprve nastavit tak, aby se pohybovaly těsně nad dnem nerezové mísy. K tomu je třeba přiloženým klíčem povolit matku, nasadit metlu do přístroje, nastavit výšku metly jejím otáčením a ve výsledné poloze matku dotáhnout. Správně nastavené metly dovolí využít kuchyňský robot Kenwood Major KMM 770 co nejefektivněji. Všechny metly využívají planetárního míchání, což znamená, že kromě otáčení kolem osy vykonává metla ještě kruhový pohyb nade dnem nádoby.

Hnětení je omezeno množstvím podle tabulky v návodu (max. 5 kg měkkého těsta). Při hnětení těžkého těsta na chleba jsem využil 1,5 kg těsta, což znamená asi 900 g mouky (lze zpracovávat až 1,5 kg mouky). Hnětení probíhalo rychlostí min až 2 po dobu 2x 15 minut, při kterých se povrch kuchyňského robotu Kenwood Major KMM 770 v oblasti motoru jen velmi mírně zahřál. Z toho usuzuji na výkonovou rezervu vycházející ze silného 1 200W motoru.

Při šlehání je nejsložitější zpracování malého množství potravin, které využijete třeba při přípravě majonézy. Díky dobře seřízené metle se mi podařilo vyrobit majonézu z jednoho vejce. Sice to šlo velmi pomalu, protože metla pracovala jen špičkou, ale považuji to za úspěch. Nakonec jsem v kuchyňském robotu Kenwood Major KMM 770 pochopitelně použil všechny tři nachystané žloutky a vytvořil hustou majonézu a z ní výbornou tatarskou omáčku.

Ze zbylých bílků a cukru jsem přesně podle receptu v návodu vyrobil desetiminutovým šleháním na maximální rychlost velmi hustou pěnu, z níž jsem upekl sněhové cukroví. Pro míchání řídkých těst a krémů jsem využil K metlu, která je typická pro roboty Kenwood. Pochopitelně funguje na výbornou. Míchání je nejjednodušší úkol. Dokoupit lze i metlu s pogumovaným povrchem, která je určena pro míchání krémů. Její výhodou je to, že část gumového povrchu otírá nádobu a tak je vše promícháno ještě dokonaleji.


Skleněný mixér

K sestavě kuchyňského robotu Kenwood Major KMM 770 patří i skleněný mixér využívající rychlý zadní pohon. Sklo vydrží teplotní rázy, takže může zpracovávat ledové i horké potraviny, a dokonce drtí i led. Při objemu 1,6 l, které může zpracovávat, je koktejl z litru mléka a čtvrt kila jahod hračkou. Stačí přihodit led a máme osvěžující letní nápoj. Pro horké nápoje výrobce stanovuje maximální objem 1,2 l.

Mlýnek na maso

Šestnáctidílná sada kuchyňském robotu Kenwood Major KMM 770 je určena k mletí masa pomocí tří mlecích desek, ale i k výrobě párků, klobás a kebbe. Dobrou vychytávkou je klíč pro utahování matky mlýnku, zejména pro ženy nebo když máte mastné ruce od připravovaných klobás. Mletí masa je jednoduché, na kusy nakrájené maso má dostatek prostoru v misce nasazené na okraj hrdla mlýnku. Odtud postačí maso shazovat do šachty, případně tlačidlem postrčit.

S výrobou kebbe jsem trochu zápasil, což bylo způsobeno příliš nahrubo umletým masem. Doporučuji maso umlít na nejjemnější desce a pro jistotu ještě znovu přemlít. Pak se podaří vyrobit jednolitá nohavice, kterou nakrájíme na kousky, naplníme a na koncích zamáčkneme. Protože mi jehněčí maso moc nechutná, použil jsem vepřovou krkovici, a přesto se podařilo masové taštičky s nádivkou v pohodě vyrobit. Chce to trochu zručnosti, ale to se s kuchyňským robotem Kenwood Major KMM 770 rychle naučíte.

Další dokoupitelné příslušenstv, jak to bývá u mixerů obvyklé, základní sadu si můžete rozšiřovat postupně o další příslušenství. Ani Kenwood neopouští tuto strategii, a tak si můžete postupně přikupovat třeba mixér (skleněný, plastový, nerezový), mlýnek na maso plus nástavce na klobásy, univerzální sekáček se čtyřmi nádobkami, bubínkový strouhač s pěti kusy bubínků pro strouhání a řezání, lis na citrusy, šnekový odšťavňovač, škrabku na brambory a zeleninu, nástavec pro výrobu plochých těstovin, kráječe na ploché těstoviny – pět druhů, odstředivý odšťavňovač, výrobník zmrzliny, mlýnek na obilí a mák, kostičkovač, vytlačovací tvořítko na těstoviny, 12 vložek do tvořítka pro různé těstoviny, pasírovací nástavec.

Autor: Miloš Chadt


Kuchyňský robot Kenwood Major KMM770:

  • Druh: s ramenem, pohon pro metly, zadní rychlý, přední silový
  • Příslušenství: šlehací, míchací a hák, mlýnek na maso a skleněný mixér
  • Rychlost: plynule nastavitelná + pulsní poloha
  • Maximální příkon: 1200 W
  • Maximální náplň: mísa 6,7 l pro až 5 kg těsta
  • Rozměry (Š x V x H): 39 x 34,0 x 23,0 cm
  • Hmotnost: 10,2 kg

Kompletní parametry kuchyňského robotu Kenwood Major KMM 770.


Závěrečné hodnocení

Výkonný přístroj s předpokladem dlouhé životnosti a možnosti používání pro zpracovávání většího množství potravin najednou. Sada KMM 770 obslouží část základních potřeb při vaření a obrovské množství dokoupitelného příslušenství umožní vybavit jej podle potřeby. Provoz přístroje se jeví jako bezproblémový. Jeho cena je sice vyšší, ale opodstatněná.

Technické provedení: 75%

Ovládání: 70%

Subjektivní testy: 80%

Celkové hodnocení: 75%

+ plusy

vysoký zpracovatelný objem

vysoký výkon

možnost dokoupení velmi širokého příslušenství

mínusy

vyšší cena

verze bez středního náhonu

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz