Robotický čistič oken Ecovacs Winbot W710

Fotografie

Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710)

Přehrát videorecenzi

Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710) Robotický čistič oken Ecovacs WINBOT (W710)

Celkové hodnocení: 85%

Technické provedení: 80%

Ovládání: 80%

Subjektivní testy: 90%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Když jsem se o něm dověděl, byl jsem opravdu zvědav, co dokáže robotický stroj Ecovacs Winbot W710 udělat s mými okny, a především – jak to udělá. S nějakou kvalitou mytí jsem moc nepočítal…

Robot myje okna!

Překvapila mne poměrně vysoká hmotnost přístroje, který se má pohybovat po kolmé ploše okna. K robotickému čističi oken Ecovacs Winbot W710 je přibalen přívodní kabel, kabel s napáječem, prodlužovací kabel, pružná bezpečnostní šňůra s oky na koncích a návod.

Dále tři sady mikrovláknových utěrek, přísavka a dálkové ovládání. Samotný robot je zajímavější zespod, kde najdeme posouvací pásy, uprostřed dvojitý ovál přísavky, která drží jeho hmotnost na skle a místa pro přichycení přední a zadní mikrovláknové utěrky.

Příprava a ovládání

Před použitím je třeba nabít akumulátory, které slouží jako pojistka, kdyby se přerušila dodávka energie do robotického čističe oken Ecovacs Winbot W710. To netrvá dlouho, rozhodně méně než dvě hodiny, které zřejmě platí pro plně vybitý akumulátor. Pak je třeba přichytit bezpečnostní šňůru k přístroji a přísavce přisáté na okně.

Přístroj má na těle zespodu hlavní vypínač, pod madlem přepínač režimů, na kterém se zapíná nabíjení a provoz, na opačné straně madla páčku pro zrušení podtlaku při sundávání Winbota z okna a tlačítko Start/Stop.

Více funkcí najdeme na dálkovém ovládání, kde můžeme přístroj řídit směrovými tlačítky, což se hodí například pro domytí více znečištěných míst. Důležité je tlačítko pro spárování s robotickým čističem Ecovacs Winbot W710, které využijete při prvním spuštění nebo po výměně baterií. Tlačítko reset slouží pro pokus o řešení některých chyb.

Jak pracuje robotický čistič oken

Systém čištění je jednoduchý. Přední utěrka navlhčí sklo, za ní je stírací lišta, která nečistoty a vodu setře ještě před pohybovými pásy a vzadu utěrka jednak dolešťuje, ale hlavně suší sklo při couvání a otáčení. Podtlak přitom drží přístroj na okně.

Zkušenosti s Ecovacs Winbot W710

Naprosto bez problému je přisátí robotického čističe oken Ecovacs Winbot W710 na okno, na kterém přístroj drží dokonale, dokud je vzduch odsáván. Také neplatí, že je třeba okna umývat množstvím vody. Podle návodu jsem namočil přední mikrovláknovou utěrku a zadní nechal suchou. Byla však vlhká moc, což způsobilo, že Winbot po okně klouzal a nemohl se řádně pohybovat. Utěrku je třeba mít navlhčenou jen mírně. Pak přístroj myje dobře.

Okna, která jsem myl, nebyla myta asi rok. Mytí se má v takovém případě opakovat dva- až třikrát a pochopitelně pokaždé vymýt utěrku. Pokud je přední utěrka jen navlhčená a zadní suchá, přístroj se pohybuje správně a i u tak špinavého okna trojnásobné mytí stačí. Nečekal jsem, že robotický čistič oken Ecovacs Winbot W710 umyje okna až k rámu, ale to mu nedělá potíže, jen v rozích není umytí úplně dokonalé, což je pochopitelné.

Výrobci bych doporučil dodávat více zadních utěrek, protože se při práci namočí a už nevysušují. Vlhké sklo způsobuje prokluzování pohybových pásů a nepřesnou trasu Winbota, takže je třeba zadní utěrky častěji měnit.

Autor: Miloš Chadt


Základní parametry robotického čističe oken Ecovacs Winbot W710:

  • Minimální rozměry okna: 60 x 45 cm (šxv)
  • Příkon: 20 W
  • Maximální doba nabíjení: 2 hod
  • Napájení: záložní litiový akumulátor 11,1 V  0,85 Ah, nabíječka a normální provoz 230V
  • Výbava: nabíječka, prodlužovací kabel, pojistné lano, přísavka, 3 sady utěrek, dálkové ovládání
  • Cena: 7 990 Kč (k 20. 8. 2014)

Kupte si robotický čistič oken Ecovacs Winbot W710.


Závěrečné hodnocení

Přichycení přístroje podtlakem na okně je i přes jeho vyšší hmotnost dokonalé. Mytí oken Winbotem je překvapivě účinné, i když pochopitelně není úplně dokonalé. Pokud ale na okna pustíte Winbot častěji, budete mít okna stále perfektně čistá.

Technické provedení: 80%

Ovládání: 80%

Subjektivní testy: 90%

Celkové hodnocení: 85%

+ plusy

mytí oken bez námahy

bezpečné přichycení na skle

opravdu kvalitní mytí

mínusy

hlučnější provoz

brzy dojdou suché zadní utěrky

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz