Robotický vysavač Ecovacs D66

Fotografie

Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý
Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý Robotický vysavač Ecovacs D66 zlatý

Celkové hodnocení: 85%

Technické provedení: 85%

Ovládání: 80%

Subjektivní testy: 90%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Naposledy jsme testovali tehdy jeden z nejlepších robotických vysavačů Ecovacs D54 před více než třemi lety. O to více bude zajímavé, jaká vylepšení a novinky přináší nový model Ecovacs D66. Tentokrát jde o přístroj vybavený dálkovým ovládáním i virtuální zdí, takže se podíváme i na jejich funkci.

Důstojný následník

Z krabice vybalíme nabíjecí základnu, která je dodávána ve dvou částech, robotický vysavač Ecovacs D66, virtuální zeď, dálkové ovládání, dva sběrací kartáčky (jeden náhradní), háček na odstraňování nečistot z rotačního kartáče a baterie do dálkového ovládání i virtuální zdi. Sestavení doku je dílem okamžiku, postačí oba díly zasunout do sebe a zajistit západkou.

Samotný robotický vysavač Ecovacs D66 doznal několika změn. Schránka na nečistoty je v přístroji nejen nasazena, ale i zajištěna kulisou v držadle, naopak víko schránky drží ve správné poloze speciální panty a nepotřebuje uvolňovací tlačítko.

Zespodu přístroje musíme nasadit sběrací kartáček, což znamená pouze jeho zasunutí do speciální objímky. Rotační kartáč je o malinko užší a excentricky uložený, zato umožňuje jednodušší údržbu. Na obvodu těla přístroje najdeme tři optické senzory a kolečka zajišťující pohyb vysavače.

Robotický vysavač Ecovacs D66 zapněte hlavním vypínačem na spodku přístroje a nechejte nabíjet, poprvé nejlépe 24 hodin. Posledním úkonem před prvním vysáváním je vložení baterií do dálkového ovládání a infrazdi.


Ovládání vysavače Ecovacs D66

LCD displej s pěti dotykovými plochami tvoří ovládací panel, s jehož pomocí volíme režimy vysávání, čas automatického spuštění a nastavujeme správnou dobu. Stejně tak na displeji uvidíme upozornění v případě, že je plná nebo chybně zasunutá nádobka na nečistoty, zablokovaný rotační či sběrací kartáček, pohonné kolo je zablokováno nebo neleží na podložce a najdeme zde informaci o stavu akumulátoru robotického vysavače Ecovacs D66.

Podobně jako na ovládacím panelu můžeme řídit také režimy vysavače pomocí dálkového ovládání se shodnými piktogramy. Díky stálému naváděcímu paprsku vysílanému ze základny však dálkové ovládání nefunguje před dokem. Další funkcí dálkového ovladače je navedení vysavače na požadované místo v místnosti, podobně jako ovládáme autíčko na dálkové ovládání pomocí tlačítek se šipkami. Pokud je předtím robotický vysavač Ecovacs D66 v provozu, musíme jej stopnout prostředním tlačítkem. Při ručním řízení je vysávání vypnuto, takže není možné řídit úklid ručně.

Režimy činnosti:

  • Automatický režim: Střídá několik typů pohybu vysavače (pohyb rovně k překážce, poté náhodná změna směru, pohyb do vějíře nebo spirály při větších nečistotách). Tento režim se zapíná při načasovaném úklidu.
  • Pohyb kolem stěn: Nezajíždí do středu místnosti a uklízí asi 25 minut, po kterých se sám vrátí do nabíjecí stanice. Lokální úklid: Uklízí pouze šest minut, při kterých krouží ve spirále – od místa, kde úklid začal, dokud nenarazí na překážku. Tento režim je výhodné použít pomocí dálkového ovládání s tím, že předtím zajedete na postižené místo. Po provedení úklidu robotický vysavač Ecovacs D66 vydá zvukový signál a stojí na místě, kde s úklidem skončil, což je praktické při úklidu více znečištěných míst.
  • Intenzivní úklid: Využívá zejména pohyb ve spirále a do vějíře. Po ukončení úklidu zajede do nabíjecí stanice.
  • Hledání nabíjecí stanice: Nejde o režim úklidu, vysavač při něm nevysává. Projíždí místností do doby, než zachytí infračervený paprsek nepřetržitě vysílaný stanicí z kovového „oka“ na jeho horní části.


Hlídači

Robotický vysavač Ecovacs D66 je vybaven řadou čidel. O chybových hlášeních na displeji, která jsou spouštěna příslušnými čidly, jsme již psali. Nejzajímavějším je čidlo vysávaného prachu, umístěné ve vstupu prachu do nádoby na nečistoty. Jde vlastně o vysílač a citlivý snímač infračerveného paprsku, který umí zaznamenat drobná prachová zrnka a při zvýšení jejich množství elektronika zareaguje zpomalením pohybu vysavače nebo přechodem do spirálového či vějířového pohybu. Proto je důležité udržovat tato čidla v čistotě, nejlépe otřením suchým hadříkem při každém vysypávání nečistot.

Vespod na obvodu robotického vysavače Ecovacs D66 najdeme tři čidla hlídající vzdálenost od podložky, která zabraňují vysavači spadnout například ze schodů. Čidla fungují spolehlivě, ale jen pokud jsou čistá. Jestliže máte tedy v prostoru, který vysavač uklízí, schody nebo jiné místo, odkud by mohl spadnout, věnujte těmto čidlům pravidelnou pozornost!

Možná vás zajímá, co je ten průsvitný výčnělek, který tvoří nejvyšší bod vysavače. Jde o přijímač infrasignálu, sloužící k navádění vysavače do nabíjecí stanice a indikaci infrazdi. Nejdůležitější čidla jsou umístěna pod nárazníkem a mají za úkol vypnout pohyb vpřed a dát elektronice signál, podle nějž je řízen další pohyb robotického vysavače Ecovacs D66.Dál nesmíš!

Virtuální zeď vysílá infračervený paprsek, který vysavač detekuje a jeho linii nepřekročí. Paprsek není tenký jako laser, ale tvoří kužel, který se rozšiřuje se vzdáleností od virtuální zdi. To ale velmi rychle vypozorujeme, a pak není problém přizpůsobit polohu virtuální zdi našim potřebám. Šetřit baterie má funkce virtuální zdi, která ji po dvou hodinách vypne. To je však trochu nepraktické pro načasování úklidu za dobu více než hodinu po našem odchodu z bytu.

Údržba vysavače Ecovacs D66

Kromě vysypávání nádoby na nečistoty je třeba občas vyčistit její filtr, což provedete nejlépe klasickým vysavačem, kterým z filtru nečistoty odsajete. Při té příležitosti doporučujeme vysát i schránku na tuto nádobu a celý spodek robotického vysavače Ecovacs D66 od prachu, který může zhoršit funkci optosenzorů zabraňujících pádu ze schodů nebo fungování detekce množství vysávaných nečistot.

Vyčistit je třeba také rotační kartáč, což je snadné. Postačí odšroubovat krytku ložiska kartáče a kartáč vysunout. Dlouhá vlákna a vlasy z něj odstraníme přiloženým háčkem s pomocí drážek v kartáči, které usnadňují podebrání vláken. Škoda že háček není ostrý, mohl by vlákna přeříznout. Když nepočítám otření celého přístroje od prachu vlhkým hadříkem, nic dalšího není třeba v rámci údržby provádět.


Základní vlastnosti robotického vysavače Ecovacs D66:

  • Příkon: 30 W
  • Filtrace: 0,4l nádobka + antibakteriální filtr
  • Maximální doba provozu/nabíjení: 100 min/3 hod
  • Napájení: akumulátor 14,5 V  2,5 Ah, nabíjecí dok 230V
  • Výbava: nabíjecí dok, virtuální zeď, dálkové ovládání, náhradní sběrací kartáček, baterie pro dálkové ovládání a virtuální zeď
  • Cena: 5 990 Kč (k 20. 8. 2014)

Kupte si robotický vysavače Ecovacs D66.


Závěrečné hodnocení

Ecovacs D66 je robotický vysavač pro hladké povrchy i běžné koberce, který přináší řadu vylepšení. Kromě jednoduše demontovatelných kartáčů, oceňuji podstatné snížení hlučnosti bez vlivu na účinnost vysávání, kterou vidím jako stejnou. Vylepšen byl i pohyb vysavače, který si nyní poradí i s velmi úzkými prostorami. Stačí, když jejich šíře je o několik centimetru větší než šířka vysavače a dokonce nevadí, ani když jsou tyto prostory zalomené. Typický příklad je úklid v mezeře mezi rohovou sedačkou a konferenčním stolkem.

Technické provedení: 85%

Ovládání: 80%

Subjektivní testy: 90%

Celkové hodnocení: 85%

+ plusy

snížená hlučnost

široká výbava

přístup ke kartáčům pro čištění

mínusy

nedotažený návod

dálkové ovládání nereaguje před dokem

virtuální zeď vypíná po dvou hodinách a je ji nutné před vysáváním znovu zapnout

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz