Televizor Hyundai s výměnnými rámečky bodoval v testu Stereo & Video

LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR si můžete jednoduše přizpůsobit své náladě nebo barevně doladit interiéru. V základním provedení je přístroj bílý, ale velmi snadno a rychle z něj uděláte modrý, červený nebo zářivě zelený! Získáte tak neotřelý doplněk – červenou televizi do dívčího království nebo modrý televizor do chlapeckého pokoje.

A kdykoliv vás jedna z barev omrzí, není nic jednoduššího, než rámečky vyměnit za jinou barvu nebo se vrátit k elegantní bílé. Pro více informací vám přinášíme recenzi z únorového čísla časopisu Stereo & Video, kde se tento televizor podrobil podrobnému testu se závěrečným verdiktem: velmi dobrý.

Prohlédněte si kompletní technické parametry televizoru Hyundai LLF24945GBBR (úhlopříčka 60 cm) nebo televizoru Hyundai LLF22945GBBR (úhlopříčka 56 cm) s výměnnými rámečky.


Recenze z časopisu Stereo & Video: Čtyři kabátky k dobru

Čím zaujme LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR s obrazovkou velikosti většího monitoru? Solidní výbavou, pěkným výkonem a vstřícností. Málo? A co možností zaměnit jeho bílou čelní masku za jednu ze tří sytě barevných?

Asi se shodneme, že skříňkám televizorů dominuje až na pár výjimek uniformní čerň a šeď. Sněhobílý LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR míří nejen na barevný protipól, ale pádí ještě dál, když přidává snadno zaměnitelné lesklé čelní štíty v červené, olejově modré a hráškově zelené barvě - stačí minuta a přijímač vyhlíží úplně jinak. Standardně je ukotven v bílém fixním stojánku, do něhož se upevňuje jediným zacvaknutím (sejmutí je už trochu náročnější), ale lze ho také zavěsit na zeď. Vzhledem k umístění propojovacího terminálu v úrovni zadního panelu však počítejte se zhruba pěticentimetrovým odstupem od stěny.

Šikovný drobek

LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR sice nelze napojit na autobaterii, ale jeho spotřeba do 23 W umožní mnohahodinový provoz i na nejlevnější počítačový záložní energetický zdroj UPS. Rozměry i vlastnostmi je předurčen do malometrážních prostor, typicky garsonek a studentských pokojíků, kde může vedle prvotního poslání zastoupit také monitor a multimediální rekordér /přehrávač. V poslední zmiňované roli načítá z USB pamětí i datově velké fotky svižně. Snímky dovoluje skokově zvětšit, spusti jejich prezentaci s intervalem od 5 do 30 s a stejně jako hudbu je uvádět rovněž v nahodilém pořadí či opakovaně. Reprodukovaná videa mají zcela klidný obraz, a to i u záznamů ve vysokém rozlišení, případné české podtitulky v samostatných textových souborech podává bezchybně s volitelnou velikostí a umístěním.

A nahrávání? Přijímané televizní pořady umožňuje LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR nahrávat na externí pevný disk či USB paměť buď standardně, a to i s předem určeným časovým vymezením či v nepřítomnosti, nebo průběžně v uzavřené "nekonečné" dvouhodinové smyčce (režim Timeshift). Samočinný záznam lze zadat v Programovém průvodci s perfektní češtinou a se dvěma šikovně zvolenými režimy. Z nich prvý anoncuje aktuální /následující pořady všech stanic a druhý servíruje nabídku pouze jedné konkrétně zadané stanice. Obě verze jsou i na malé obrazovce dobře čitelné, sestavu zpřehledňuje filtrace načítaných stanic a volba způsobu jejich řazení. Globálně lze nastavit i dřívější a prodloužené nahrávání oproti časům automaticky převzatým z Průvodce. Při záznamu se přístroj nedá přepnout na jiný program, pouze vypnout do pohotovostního režimu.

Praktické je, že záznamy se ukládají v paměti do samostatné složky. A neméně užitečná je rovněž možnost řadit je následně podle názvu, data pořízení, délky či toho, zda už byly nebo dosud nebyly přehrány. Někdo uvítá i možnost podvázat jejich reprodukci zadáním kódu, nebo určit práva k jejich mazání. A pochválit je třeba i to, že po přerušení jejich reprodukce si LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR toto místo zapamatuje, takže ji po opětném zapnutí naváže přesně v místě předchozího ukončení. Vlastní nahrávky dovede reprodukovat oběma směry i zpomaleně (1/2 a 1/4x) a všechny videozáznamy zrychleně (2-32x), přičemž mezní rychlost závisí na jejich formátu. Zbývá dodat, že nahraný obraz bývá plně srovnatelný s originálem, tedy většinou vynikající.

Slabší zvuk, super obraz

Kvalitu zvuku LCD televizoru Hyundai LLF24945RGBR významně limitují dispozice skříňky, na jejíž tenkou spodní hranu se vtěsnaly jen titěrné repráčky. Nástrojů pro audio je dost: definované korekce, grafický ekvalizér, zvýrazňovač basů i samostatná regulace hlasitosti zvuku ve sluchátkách (ta se už moc často nevidí). Super, ale co naplat, vzhledem k prostorové stísněnosti chybí zvuku i při nížší hlasitosti "život". Je nevýrazný, plochý a bez hloubek. S trochou nadsázky by mohl být zaměnitelný s dobře hlasitě hrajícím mobilem. Co s tím? Nenáročný poslech? OK. Vyšší požadavky? Připojte externí audioaparaturu, případně aktivní reprosoustavy vypůjčené od počítače.

Naopak obraz LCD televizoru Hyundai LLF24945RGBR uspokojí i náročnější uživatele, proti výrobcem uváděným parametrům mi připadal výborný i při pohledu z mezních bočních úhlů. Solidní obraz těží z malé úhlopříčky obrazovky s plným vysokým rozlišením, přičemž významnější roli nehraje ani to, zda přichází ve standardním či vysokém rozlišení, respektive z tuneru nebo z externího zdroje. Pro jeho úpravu jsou k dispozici čtyři předvolby, z nichž tři lze libovolně měnit, případně vrátit zpátky do továrního nastavení. K nim se pak přidávají ještě regulace úrovně podsvícení obrazovky, teploty barev či zabarvení obrazu a nepříliš účinný šumový filtr. LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR se velmi dobře vyrovnává s dynamickými scénami, rozsáhlé jednolité plochy bývají čisté, detaily poměrně ostře ohraničené, zaujme zářivě bílá, přirozený pleťový tón i dobré odlišení tmavých odstínů.

Chytré řešení a nečekaný úlet

LCD televizor Hyundai LLF24945RGBR jednoznačně sází na snadné ovládání. Úvodní instalaci zajistí solidní průvodce, ladit lze i jen předem určený druh pozemního televizního signálu (analogový/digitální). Po naladění i při následném rutinním provozu poskytuje různé způsoby filtrace jak nabídky, tak funkcí, což vše usnadňuje jeho obsluhu. Avšak v ostrém kontrastu s tím je provedení jeho dálkového ovladače. Skoro polovina jeho malých tlačítek je označena pouze "neviditelným" reliéfním protlakem, který není vyplněn barvou. Důsledek? Jejich funkce se dají rozlišit jen pod výkonným světlem, v pološeru či tmě jsou nerozpoznatelné. Naštěstí rozložení číselnice je celkem logické, a když si do paměti vryjete i lokaci tlačítek menu, oblíbených programů, Průvodce a teletextu, pak jste zvítězili, neboť zbylé čudly se nevyužívají už zas tak často. Přesto škoda. Ale ač považuji dálku za nepovedenou, velmi dobrý celkový dojem z tohoto modelu mi nezkazila.

Autor textu: Václav Maněna, Stereo & Video.

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz