Tyčový mixér Bosch MSM 67160

Fotografie

Ponorný mixér Bosch MSM67160 černý/šedý
Ponorný mixér Bosch MSM67160 černý/šedý Ponorný mixér Bosch MSM67160 černý/šedý Ponorný mixér Bosch MSM67160 černý/šedý Ponorný mixér Bosch MSM67160 černý/šedý Ponorný mixér Bosch MSM67160 černý/šedý

Celkové hodnocení: 85%

Technické provedení: 90%

Ovládání: 85%

Subjektivní testy: 85%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Tyčový mixér je dnes asi nejvyužívanějším kuchyňským strojkem. Není divu. Zvládá řadu kuchyňských příprav od rozmixování zeleniny do svíčkové přes výrobu majonézy až po koktejly. A s přídavnými strojky ještě víc. Tyčový mixér Bosch MSM67140 je vybaven šlehacím nástavcem s převodovkou a sekáčkem.

Domácí šikula

Nápis 750 W na těle tyčového mixéru Bosch MSM67160 značí, že půjde o opravdu silný stroj, srovnatelný s řadou kuchyňských robotů. Stupnice regulátoru s dvanácti stupni je jen orientační, protože nastavení rychlosti je plynulé. K tomu je tu tlačítko turbo, které zapíná přístroj na maximální výkon. Obě tlačítka je třeba za chodu držet stisknutá, což je však obecná vlastnost tyčových mixérů.

Poslední dva ovládací prvky aretují připojené příslušenství. Pro jeho připojení stačí mírný tlak, stejně jako pro odpojení jemné stisknutí obou tlačítek ve spodní části přístroje. Horní část tyčového mixéru Bosch MSM67160 potažená plastem podobným gumě zpříjemňuje spolu s ergonomickým tvarem držení v levé i pravé ruce.

Příslušenství k mixéru

Kovový mixovací nástavec je podle návodu použitelný do teploty 80 °C a lze ho ponořit asi 17 cm hluboko do tekutiny, což by mělo stačit pro přípravu většiny domácích pokrmů.

Šlehací metlička tyčového mixéru Bosch MSM67160 potřebuje pomalejší otáčky, proto je spolu s ní dodávána malá převodovka. Sekací nástavec s dvojitým srpovým nožem je zpřevodován přímo ve víku nádoby. Její objem je při naplnění po značku maxima 750 ml, což umožňuje zpracování rozumného množství potravin. Sekací i pracovní nádobu s ryskami do 600 ml doplňuje víčko, takže je lze použít pro uskladnění v chladničce.

 • Majonéza

Zkusil jsem umixovat majonézu z celého vejce, podle receptu z návodu: 1 celé vejce, 1 lžíci hořčice, 1 lžíci citronové šťávy a 250 ml oleje s troškou soli a pepře jsem vložil současně do pracovní nádoby a mixoval na turborychlost asi 1:30 min. Vznikla přiměřeně hustá, chutná majonéza, která je základem pro další recept.

 • Vaječná pomazánka

Do sekáčku jsem vložil jednu menší cibuli, kterou jsem asi tři sekundy rychlostí 1 sekal nahrubo, a přidal polovinu majonézy z předchozího receptu, dvě menší okurky a trochu soli. Sekáček jsem zapnul asi na pět sekund. Nakonec jsem přidal pět vajec a jen krátce zapnul, aby nebyla posekána příliš. Velmi jsem ocenil vybavení nádobky sekáčku protiskluzovým dnem, takže se při sekání ani nehne.

 • Bílkový sníh

Do pracovní nádoby jsem vložil bílek ze dvou vajec, špetičku soli a pomocí šlehací metly vytvořil tuhý sníh. Poté jsem přidal postupně asi lžící moučkového cukru a zašlehal do sněhu. Sníh lze nanést na pečicí papír v různých tvarech a pomalu usušit v troubě nebo dochutit marmeládou a dozdobit ovocem jako pochoutku či nanést na piškot jako základ pro výrobu indiánků.


Základní vlastnosti tyčového mixéru Bosch MSM 67160:

 • Počet rychlostí: Orientačně 12 – plynulé nastavení + Turbo tlačítko
 • Příkon: 750 W
 • Objem hlavní nádoby: 0,6 l
 • Hlučnost: 80 dB
 • Vybavení: Mixovací nástavec, šlehací metla + převodovka, sekací nástavec, pracovní nádobka
 • Rozměry (V x Š x H): 39,3 x 5,5 x 6,2 cm
 • Hmotnost: 1,411 kg
 • Cena: 1 130 Kč (k 18. 11. 2013)

Kompletní parametry tyčového mixéru Bosch MSM67160.


Závěrečné hodnocení

Bosch MSM 67160 velmi dobře a to včetně příslušenství. Jeho držení je příjemné díky tvarované rukojeti a jejímu pogumování. Motor s příkonem 750 W poskytuje výkonovou rezervu, díky které se nezadýchá ani při delším provozu (délka není v návodu omezena). Jen škoda, že výrobce nedodává držák na zavěšení, aby přistroj mohl být vždy po ruce.

Technické provedení: 90%

Ovládání: 85%

Subjektivní testy: 85%

Celkové hodnocení: 85%

+ plusy

vysoký výkon

pohodlné a bezpečné držení

objem a protiskluzová úprava sekací nádobky

mínusy

bez držáku na zavěšení

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz