Tyčový mixér Braun Multipack 7 MR740 cc

Fotografie

Ponorný mixér Braun MR740 cc černý
Ponorný mixér Braun MR740 cc černý Ponorný mixér Braun MR740 cc černý Ponorný mixér Braun MR740 cc černý Ponorný mixér Braun MR740 cc černý

Celkové hodnocení: 92%

Design: 100%

Složitost údržby: 90%

Výbava: 85%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Mixér Braun Multipack 7 MR740 cc je přitažlivý už na první pohled. Navíc zvládá i drcení ledu, což pokládáme za výsadu výkonnějších přístrojů a u přístroje napájeného akumulátory bychom takovou funkci nečekali. Jeho výbava je poměrně bohatá, proto jsme zvědavi, jak bude pracovat při testování.

První dojem

I když si u kuchyňských přístrojů vážím především jejich funkčnosti, musím přiznat, že designové provedení mixéru Braun MR740 cc mě opravdu dostalo. Zaujaly mne i velmi ostré nože u drtiče, sekáčku i mixovacího nástavce. Dalším příslušenstvím je nabíjecí stojan, velká a malá pracovní nádoba a speciální miska na drcení ledu s nožem, která se vkládá do velké pracovní nádoby.

Nabíjecí stojan, do něhož můžeme zavěsit tělo samotné nebo s připojeným mixovacím nástavcem i mixovací nádobou, zabírá minimum místa, a přesto je velmi stabilní. Formovaný mixovací nástavec i tvar vnitřní části nádoby pro sekání usnadňují přísun potravin k nožům.

Zkušenosti

Pro sekání ledu je určena malá kovová nádoba se speciálním nožem, ve které Braun MR740 cc zvládl „pochroupat“ 400 g ledových kostek za zhruba půl minuty. Když k ledu přidáte ovoce, mléko, cukr a použijete tyčový nástavec, můžete rychle vytvořit přímo ve velké pracovní nádobě chutný koktejl.

Velká nádoba je určena také k sekání pomocí srpového nože. Vyzkoušel jsem sekat 250 g masa a udělat směs na karbanátky. Doporučuji vložit všechny ingredience do nádoby najednou, aby byly zpracovány na stejnou hrubost. V malé nádobě jsem připravoval těsto na palačinky, koktejly i majonézu. Mixér Braun MR740 cc se při práci chová velmi klidně, jako by měl o něco nižší otáčky nožů než přístroje napájené ze sítě, pracuje však rychle a velmi efektivně. K tomu jistě přispívá ostrost všech tří nožů.

Akumulátor

Přeměřil jsem dobu, po kterou vydrží pracovat po nabití akumulátorů (podle návodu 20 minut).  Naplnil jsem větší nádobu jedním litrem vody a v té jsem nechal mixér pracovat vždy dvě minuty a další dvě minuty jsem jej nechal odpočívat, což považuji za dostatečnou simulaci provozu. Po deseti minutách jsem udělal přestávku opět deset minut. Po sedmi minutách a 22 sekundách začal mixér Braun MR740 cc signalizovat problikáváním červené a zelené potřebu nabíjení (lze ale pracovat dál), a teprve po 19 minutách a 27 sekundách byl akumulátor zcela vybit. Nabíjení trvalo přesně dvě hodiny a spotřebovalo 0,014 kWh energie.

Očista

Po odstranění potravin se mi osvědčilo do poloviny naplnit pracovní nádobu teplou vodou s mycím prostředkem a mixér Braun MR740 cc v ní spustit. Tak se očistí nože a prostor kolem nich. Vše kromě motorové jednotky, nabíjecího stojanu a víka nádoby lze mýt v myčce. Při mytí jsem ocenil promyšlený tvar pracovní nádoby, která je vybavena odtokovými otvory v podstavci, kde by jinak zůstávala voda.


Braun Multipack 7 MR740 cc

  • Zpracovávaný objem (maso/sýr/led/koktejl): 250 g/200 g/400 g/850 ml
  • Čas práce na jedno nabití – udávaný/měřený: 20:00 min/19:27 min
  • Čas nabíjení – udávaný/měřený: asi 2 h/2 h (přesně)
  • Příkon při nabíjení – měřený: 7 W
  • Rozměry (švh, na nabíjecím stojanu): 140 x 430 x 190 mm
  • Hmotnost tyčového mixéru/se stojanem: 806 g/1 328 g

Kompletní parametry mixéru Braun Multipack 7 MR740 CC najdete zde.


Závěrečné hodnocení

Braun Multipack 7 MR740 cc pracoval k naprosté spokojenosti. Volnost pohybu bez přívodní šňůry oceníte až tehdy, kdy si s ním vyzkoušíte pracovat, stejně jako tvar madla, který sedne perfektně do ruky. Nadchla mne účelná promyšlenost každého tvaru všech součástí, která je podtržena perfektním designem.

Design: 100%

Složitost údržby: 90%

Výbava: 85%

Celkové hodnocení: 92%

+ plusy

dokonalý design a snadná údržba

volnost pohybu

drtič ledu

mínusy

nutné myslet na nabití přístroje

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz