Ultrabook Lenovo IdeaPad S400u

Fotografie

Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý

Přehrát videorecenzi

Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý Notebook Lenovo IdeaPad S400u šedý

Celkové hodnocení: 90%

Provedení: 95%

Vlastnosti: 80%

Cena/Výkon: 100%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Pouze 22 mm vysoký notebook působí příjemně kompaktním dojmem a koncepce už od pohledu zavání ultrabookovou. Výrobce zjevně zavádí ultrabooky i do levnější řady S.

Útlý a levný

Ať už budete novinku Lenovo IdeaPad S400u pokládat za ultrabook, či nikoli, faktem zůstává, že tak působí a že má i obdobné provedení. Při dané ceně bude konkurovat nejen vyspělejším ultrabookům, které ovšem nepotřebují odvod teplého vzduchu od chlazení do spodní části, ale zejména kilovým mininotebookům nebo chcete-li „netbookům“. Oproti těm druhým nabídne podstatně větší klávesnici a displej, i když při trochu zvýšené hmotnosti.

Solidní plasty i provedení

Lenovo IdeaPad S400u můžete zakoupit v matně stříbrné nebo karmínově červené. Provedení a zpracování je velice dobré, použité plasty odpovídají ceně. Vedle zabudovaného procesoru můžete mít i Core i5 a grafiku Intel HD Graphics 4000 u dražších verzí střídá AMD Radeon 7450M.

Rozhodně příjemný je však 500GB pevný disk podporovaný doplňujícím 24GB flash diskem (SSD) pro urychlení práce, což je opravdu znát. Displej Lenovo IdeaPad S400u je lesklý s LED podsvícením a Windows 8 se na něm vyjímají velice pěkně, až svádí k dotyku. Dotykový však vzhledem k ceně pochopitelně není a brzy si povšimnete, že víko je poněkud lehce zkroutitelné. Tak už to ale dnes bývá a výrobci si v tomto ohledu věří.

Klávesnice je už naštěstí pevná, neprohýbá se a má velice dobré rozložení. Delete nepřekáží a nemůžete si ho splést, PgUp a PgDn jsou hned po ruce, nicméně zvláštností jsou funkční tlačítka dostupná jen přes klávesu Fn (či Alt). Standardně na nich pracují funkce jako zesílení či zeslabení hlasitosti a ovládání jasu.

Na tento obrácený přístup jsme si ale u Lenovo IdeaPad S400u zvykli velice rychle. Potěší i zcela stranou umístěné a osvětlené tlačítko zapnutí a vypnutí. Ani to si náhodou nezmáčknete, jak se to stává jinde. Dotyková destička podporuje gesta, takže například pohybem zprava vytáhnete lištu s nastavením či vyhledáváním. Chová se však poněkud specificky a na její používání jsme si horko těžko zvykali. Potíže byly dvojí: při výběru kurzor trochu uhýbal a dvojité klepnutí vyžadovalo cvik a důraz v zacházení i po vyladění ovladače. Možná to ale byl problém daného kusu.

Povětšinou dobrý návrh

Lenovo IdeaPad S400u na klíně nepřepadává, potěší i gumové nožičky naspodu, kde narazíte i na chladicí otvory, které jsou také na levém boku. S procesorem Intel Core i3 se však příliš nehřeje. Lenovo hovoří o dlouhé, či spíše velmi dlouhé provozní době pět hodin. Ta se nám nepotvrdila, a není divu! Notebook Lenovo IdeaPad S400u má totiž v základu akumulátor s kapacitou pouze 2 200 mAh. Při přehrávání videa tak vydržel něco pod dvě a půl hodiny a při kombinované činnosti se zapnutou Wi-Fi kolem tří hodin.

Naštěstí za provozu dobíjí rychle (2,5 hodiny), a tak o koupi či nekoupi bude vedle příjemné ceny rozhodovat především to, zda se skamarádíte s dotykovou destičkou. Doporučujeme ji vyzkoušet už na prodejně! S ničím ze zbytku problém nebyl, spíše naopak. Windows 8 běhají svižně a díky flash disku (SSD) velice rychle startují a velice rychle z hibernace obnovují vaši rozdělanou práci.


Ultrabook Lenovo IdeaPad S400u:

  • Displej: 35,6 cm (14"), 16:9, 1 366 x 768 bodů
  • Grafická karta: Intel HD Graphics 4000
  • Procesor: Intel i3-3227U, 1,9 GHz
  • Paměť (RAM); disk: 4 GB; 500 GB (plus 24 GB SSD)
  • Napájení: akumulátor Li-Ion, 2 200 mAh
  • Vstupy/výstupy: HDMI, 3x USB (1x USB 3.0), Ethernet LAN, náhlavní souprava (sluchátka a mikrofon), mechanika paměťové karty SD, Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.0
  • Rozměry (Š x V x H): 1 337 x 22 x 241 mm
  • Hmotnost: 1,8 kg

Kompletní technické parametry ultrabooku Lenovo IdeaPad S400u.


Závěrečné hodnocení

Nízká cena při které pochopitelně musíte počítat s jednoduššími materiály, které ovšem ceně plně odpovídají stejně jako provedení, které je na úrovni. V každém případě pokud se vypořádáte s problematickou dotykovou destičkou (alespoň u daného kusu), poslouží vám velice dobře.

Provedení: 95%

Vlastnosti: 80%

Cena/Výkon: 100%

Celkové hodnocení: 90%

+ plusy

cena/výkon, solidní návrh, výborná klávesnice, a to včetně rozložení

pevný disk doplňuje flash disk urychlující práci i spouštění a ukončování Windows 8

mínusy

potíže s dotykovou destičkou, na kterou je třeba si navíc zvyknout

v základu akumulátor s nízkou kapacitou, takže jen průměrná výdrž

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz