Vakuovací přístroje Concept Fresh

Fotografie

Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá

Přehrát videorecenzi

Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá Kuchyňské náčiní Concept VA-0030 bílá

Celkové hodnocení: 75%

Technické provedení:: 70%

Ovládání:: 60%

Subjektivní testy:: 80%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Zabalení potravin do vakuových obalů je jedním ze způsobů jejich ochrany před zkažením, který využívají i potravinářské společnosti. Zabraňuje se tak kontaminaci vzdušnými sporami plísní nebo bakteriemi. Navíc tento způsob zabraňuje vysychání potravin, udržuje jejich vůni, barvu i strukturu. Nenahrazuje konzervování ani chlazení či mrazení potravin, ale v kombinaci s nimi prodlužuje jejich trvanlivost.

Při mrazení se trvanlivost prodlužujeze ze šesti měsíců na 2 až 3 roky a při chlazení z jednoho týdne až na šest. Vakuování je také výborná metoda při marinování masa, která zrychlí a zefektivní nasátí marinády do masa. Sada přístrojů a příslušenství pro vakuování Concept Fresh přináší řadu možností využití, které vyzkoušíme.

Vakuování rychle

Malý vakuovací přístroj Concept Fresh VA0020 je určen pro práci s uzavíratelnými sáčky se speciálním vzduchotěsným zipem a ventilkem umožňujícím odsávání. Speciální zipové sáčky jsou k dispozici v rozměrech 20 x 23 cm a 26 x 35 cm.

V těchto sáčcích lze potraviny ohřívat v mikrovlnné troubě nebo ve vodě. Poté v nich lze znovu uchovávat potraviny stejným způsobem. Jednoduché použití přístroje Concept Fresh VA0020 umožňují vestavěné akumulátory, které poskytují příkon 3 W. Dodávaná nabíječka slouží současně jako stojánek, ve kterém může být přístroj trvale odložen.

Při odsávání je možné využít buď přísavkový nástavec určený pro sáčky, nebo po jeho odložení pryžovou hubici pro zátky a dózy. Přístroj Concept Fresh VA0020 padne dobře do ruky, jen jeho spoušť je umístěna trochu netradičně na zadní stěně mimo rukojeť, ale na to si velmi rychle zvyknete. Při odsávání sáčků s křehčími potravinami je třeba podtlak nepřehánět, aby nedošlo k jejich rozmáčknutí podtlakem sáčku. Mně se to stalo u papriky.

Vakuování univerzálně

Svářečka fólií s vakuovačkou Concept Fresh VA0010 se stává častým pomocníkem hlavně pro uchovávání potravin v chladničkách a mrazničkách. Pracuje totiž se speciální drážkovanou fólií v pásech širokých 22 nebo 28 cm, do níž vložíme potraviny a její rozměr upravíme podle potřeby.

Při použití pracuje automaticky a zřejmě proto není vybavena kontrolkami funkcí. Při uzavírání sáčku s vloženými potravinami je třeba vložit sáček tak, aby materiál končil uvnitř zavírací komory a na obou stranách zatlačit, až zapadnou zámky na obou stranách. Přístroj Concept Fresh VA0010 nejprve odsaje vzduch, a jakmile je vytvořen dostatečný podtlak, zapne sváření a uzavře sáček. Po automatickém vypnutí je třeba stisknout tlačítka na bocích a přístroj se otevře.

Po odstřihnutí sáčku z pásu vznikne potřeba uzavřít spodní stranu sáčku. Pás je nutné rovně zastřihnout a vložit jej tak, aby nezasahoval do odsávací komory. Pokud by neuzavřený pás zasahoval do odsávací komory, nedojde k vytvoření podtlaku a přístroj Concept Fresh VA0010 pás neuzavře. Na vstup podtlaku uvnitř odsávací komory se nasazuje prodlužovací hadička s nástavci, pomocí níž se připojují dózy a zátky. V tomto případě je nutné spustit odsávání malým tlačítkem vpravo nad odsávací komorou.

Přístroj Concept Fresh VA0010 odsává vzduch tak, že sáček pevně obepne potravinu uvnitř a poté vytvoří asi 3 mm široký svar. Drážkované sáčky lze ohřívat v mikrovlnné troubě nebo ve vodě a používat opakovaně. Před použitím v mikrovlnné troubě je nutné v sáčku vytvořit otvor pro odchod vzniklých par.

Vakuování automaticky

Podtlaková dóza Concept Fresh VA0030 je určena pro pečivo, zeleninu a ovoce, které za nepřístupu okolního vzduchu déle vydrží. I když je možné po odpojení od napájecího adaptéru umístit přístroj do chladničky, díky jeho rozměrům od tohoto jistě většina uživatelů upustí. Pozoruhodnou funkcí je automatické vakuování, které využívá podtlakový spínač. Ten zastavuje vakuování v případě, že podtlak dosáhne správné úrovně. Pokud necháme zapnutý přepínač vakuování, přístroj při poklesu tlaku vzduch automatiky odsaje.

U přístroje Concept Fresh VA0030 je důležité používat přiložený podnos, který odděluje prostor pro potraviny od vstupu podtlaku, a udržovat jej průchozí. K tomu slouží vestavěné sítko. V čistotě musíme udržovat také těsnění víka, protože každá nečistota na něm by způsobila netěsnost. To platí i o těsnění vík dóz na potraviny. Při otevírání víka nejprve povolíme sponu víka, stiskneme tlačítko na víku a tím zavzdušníme prostor, až víko samo odskočí. Přitom je vhodné vypnout automatické odsávání. Přístroj se mi osvědčil pro uchování pečiva, které nevysychá a nedostávají se k němu spory plísní.

Nádoby

Pro uchovávání potravin, které budeme postupně odebírat, sypkých potravin a nakládání jsou vhodné dózy. Jsou použitelné se svářečkou a ručním vakuovacím přístrojem, stejně jako zátky.

Sada šestihranných dóz VD8100 o objemu 0,7, 1,4 a 2 litry obsahuje i odsávací hadičku pro použití se svářečkou. Čtyřhranné dózy VD8200 s objemem 1 a 2,8 litru jsou dodávány také s hadičkou.


Svářečka fólií Concept Fresh VA0010

 • Příkon: 90 W
 • Napájení: 230 V
 • Využitelné příslušenství: fólie v pásech, dózy, zátky
 • Podtlak: cca 0,75 bar
 • Rozměry (Š x V x H); hmotnost: 370 x 144 x 95 mm; 1 200 g

Kompletní informace o svářečce fólií Concept Fresh VA0010 najdete zde.


Vakuovačka Concept Fresh VA0020

 • Příkon: 3 W
 • Napájení: přístroj akumulátory, nabíječka 230 V
 • Využitelné příslušenství: zipové sáčky, dózy, zátky
 • Podtlak: cca 0,75 bar
 • Rozměry (Š x V x H); váha: 200 x 180 x 95 mm; 720 g

Kompletní informace o vakuovačce Concept Fresh VA0020 najdete zde.


Dóza na potraviny Concept Fresh VA0030

 • Příkon: 1,8 W
 • Napájení: 230 V
 • Podtlak: výrobce neudává
 • Rozměry (Š x V x H): 460 x 230 x 210 mm
 • Váha: 2 400 g

Kompletní informace o vakuovačce Concept Fresh VA0030 najdete zde.


Závěrečné hodnocení

Systém pro uchování potravin a zabránění přístupu vzduchu pracuje spolehlivě. Dózy jsem zkoušel nechat uzavřené týden a nezaznamenal jsem jejich zavzdušnění. Dózu na potraviny jsem využíval pro uchovávání chleba a vždy před otevřením jsem zkontroloval, zda bude při přepnutí na automat odsávat vzduch, což by ukazovalo na netěsnost, kterou jsem při pětidenním nepřetržitém odsátí vzduchu nezjistil. Pro uchovávání potravin ve svařených sáčcích i sáčcích s ventily je využit materiál zabezpečující dobré odvzdušnění a dostatečnou pevnost i při neopatrnější manipulaci. U vakuovačky s odsávačkou považuji za nezvyklou absenci provozních kontrolek.

Technické provedení:: 70%

Ovládání:: 60%

Subjektivní testy:: 80%

Celkové hodnocení: 75%

+ plusy

kompletní systém pro vakuování

široké využití

mínusy

absence kontroly nad funkcí vakuovačky svářečky fólií

nutnost použití speciálních fólií

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz