Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus

Fotografie

Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý
Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý Víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC7920.0ST (ZVC762ST) bílý

Celkové hodnocení: 80%

Technické provedení: 80%

Ovládání: 75%

Subjektivní testy: 85%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Vysavače Zelmer jsou na našem trhu již řadu let, přesto mám pocit, že dosud nepronikly do povědomí odborníků i laiků tak, jak by si zasloužily. Proto jsem velmi rád přijal nabídku otestovat víceúčelový vysavač Zelmer Aquawelt Plus VC 7920, který je navíc vybaven spoustou příslušenství pro suché i mokré vysávání a čištění koberců.

Uklidí každý povrch

Objemná krabice skrývá vysavač Zelmer Aquawelt Plus, ve kterém je nainstalován filtr pro mokré vysávání i nesené hubice. Vložka pro vysávání do sáčku, hadice, teleskopická trubice a šest druhů sacích hubic jsou další částí širokého příslušenství. K výbavě patří i přehledný návod a startovací sada chemie pro mokré čištění koberců.

Prostor pro nečistoty je tvořen sběrnou nádobou umístěnou pod víkem, odklopitelným po stisknutí tlačítka. Pro sáčkovou filtraci vložíme do nádoby sáček s víkem a košem zajišťujícím optimální průtok vzduchu sáčkem. Sestava je rozebíratelná, což vyžaduje trochu cviku. Vysávání tekutin a mytí koberců je podmíněno vložením separační přepážky přímo do sběrné nádoby.

Přepážka vysavače Zelmer Aquawelt Plus zajistí správné víření vody i pro vysávání s vodním filtrem, při kterém je nutné do nádoby nalít asi 1,3 až 1,5 litru vody. Pokud budeme vysávat tekutiny (včetně mytí koberce), není počáteční náplň vody nutná, ale při mokrém čistění koberců je třeba do zásobní nádržky, umístěné za sběrnou nádobou na nečistoty, nalít čisticí roztok.

Na obou bocích vysavače jsou odklopitelné mřížky, pod nimiž se skrývá Hepa filtr s jemným filtrem a na druhé straně klasická trojdílná sada malého příslušenství.


Příslušenství k vysavači Zelmer Aquawelt Plus

Teleskopická trubice vysavače Zelmer Aquawelt Plus je běžným příslušenstvím vysavačů, stejně jako hadice přizpůsobená pro sání vody, potažená hladkou vrstvou zevnitř i zvenku. Univerzální hubice s přepínáním pro hladkou podlahu a koberce je vybavena zvláštní vyjímatelnou vložkou, která zachycuje větší předměty. Popelka by s ní mohla oddělit hrách od čočky, v praxi však poslouží spíše pro vyproštění menších předmětů z těžko dostupných míst, například prstýnku zakutáleného pod postel.

Hubice s rotačním kartáčem vybavená přepínáním pro vysoký a nízký vlas snižuje energii kartáče přisáváním vzduchu. Drážka v kartáči usnadní jeho čištění od dlouhých vláken. Pro mokré čištění koberců a čalounění jsou přiloženy dvě úzké částečně průsvitné hubice s tryskou na vstřikování tekutin. Širokou hubici na koberce lze doplnit stírací lištou s kartáčkem a stěrkou určenou pro mytí hladkých povrchů.

Dvě téměř totožné hubice vysavač Zelmer Aquawelt Plus mají různé určení. Hubice s delšími kartáčky na obou stranách slouží pro vysávání prachu z hladkých podlah, zatímco hubici se dvěma gumovými lištami využijeme pro vysávání tekutin. Aby toho nebylo málo, v postranním otevíratelném prostoru vysavače najdeme ještě klasickou trojici hubic pro suché vysávání čalounění, s dlouhými chlupy pro opatrný sběr prachu a úzkou štěrbinovou hubici.


Ovládání vysavače Zelmer Aquawelt Plus

Vysavač Zelmer Aquawelt Plus určený pro vysávání vody musí být těsný v okolí ovládacích prvků, protože nelze vyloučit jeho ovládání mokrýma rukama. Proto je všech pět tlačítek ovládacího panelu překryto gumou. Díky ní jde ovládání trochu ztuha, ale zato můžeme mít jistotu, že se skrz něj voda nedostane do přístroje.

Velká tlačítka slouží pro zapnutí vysavače a navinutí síťové šňůry, středním tlačítkem zapneme čerpadlo tekutiny z nádržky do trysky na hubicích a nejmenšími tlačítky zvyšujeme a snižujeme výkon sání. Pro jeho indikaci slouží pětistupňová LED stupnice. Další dva LED indikátory zobrazují činnost čerpadla a nízký průtok vzduchu, například při naplnění sáčku.

Čištění na vodě

Vodní filtry vysavače Zelmer Aquawelt Plus nejsou zcela obvyklé, přestože mají řadu výhod. Proto jsem byl zvědav, jak je tento flitr zvládnut. Po vložení přepážky a nalití 1,3 až 1,5 litru vody do sběrné nádoby lze využít všechno příslušenství pro suché i mokré vysávání. Vzduch procházející vodou zvířenou pomocí přepážky je směrován na omývané lamely, kde opět naráží na vodu a zbavuje se tak nečistot. I když sběrná nádoba není průhledná, je možné zpozorovat, jak voda v nádobě víří, a díky tomu pochopit, proč je vodní filtrace tak účinná.

Na molitanovém filtru, který současně pomáhá k odstranění kapiček vody z proudu vzduchu, jsem po vysávání nenašel žádné nečistoty. Negativ této filtrace je málo – nutnost po každém vysávání vylít vodu s nečistotami a zachovávat vyšší opatrnost při manipulaci s vysavačem Zelmer Aquawelt Plus, aby se nepřevrátil. Mokré vysávání provádíme také s vodním filtrem, do něhož základní náplň vody nemusíme lít, ale v tom případě je nutné vysávat jen mokré nečistoty, aby se suchý prach nedostával do molitanového filtru a do motoru. Proto bych raději vždy vodní filtr vodou plnil.

Kromě hubice na vodu, kterou můžeme vysávat větší množství vody, například z prasklého akvária, jsou nejužitečnější sací hubice s tryskami. Většina uživatelů si je spojí s mokrým čištěním koberců a čalounění, ale po doplnění široké hubice o stírací lištu ji můžeme využít k mytí linolea, kachličkových podlah nebo oken. Obojí jsem vyzkoušel a jde to skvěle. Předtím je ale nutné naplnit mycím roztokem (1,7 l) nádržku za sběrnou nádobou a zapojit hadičku saponátu. Nádržku vysavače Zelmer Aquawelt Plus lze jednoduše vyjmout i nasadit zpět, ale nasadit jde jen v jednom směru.

Mytí koberců je sice snadné, ale zdlouhavé, protože po prvním mytí pomocí roztoku se saponátem je nutné provést ještě další jedno či spíše dvě propláchnutí pomocí jen čisté vody. Tak se odstraní zbytky saponátu, který by na sebe nabaloval nečistoty a koberec by byl brzy zase znečištěný. Vysávání do sáčku provádíme po vložení filtrační vložky do sběrné nádoby. Se sáčkem lze provádět pouze vysávání suchých nečistot. Za jeho výhodu můžeme považovat nízké nároky na údržbu, která znamená jen jednou za čas vyměnit sáček a vyměnit nebo vyprat filtry.


Základní vlastnosti víceúčelového vysavače Zelmer Aquawelt Plus:

  • Filtrace; velikost sáčku: Sáčková nebo vodní + HEPA H10; 5 l
  • Akční rádius: 9 m
  • Funkce: mokré i suché vysávání, mokré čištění
  • Příslušenství: 9 ks sacích hubic, teleskopická trubice, sací hadice, stěrací lišta, doplňky
  • Příkon, hlučnost: 1700 W; 85 dB(A)
  • Rozměry; hmotnost: 360 x 350 x 490 mm; 12,4 kg

Kompletní parametry víceúčelového vysavače Zelmer Aquawelt Plus.


Závěrečné hodnocení

Zelmer VC 7920 je přístroj, díky kterému uklidíte snadno většinu povrchů v domácnosti. Jeho univerzálnost podporuje opravdu široké příslušenství i vysoký výkon. Při žádné činnosti (suché vysávání se sáčkovým i vodním filtrem, mokré vysávání mytí podlah i oken, mokré čištění koberců) jsem nenarazil na problém. Snad jen nádržka na saponát pro mytí by mohla mít větší objem, protože při čištění koberců je nutno ji často doplňovat. Vysavač mohu s klidným svědomím doporučit.

Technické provedení: 80%

Ovládání: 75%

Subjektivní testy: 85%

Celkové hodnocení: 80%

+ plusy

široké příslušenství pro všechny povrchy

vysoký výkon

sáčková i vodní filtrace

vzhledem k výkonu je tichý

mínusy

tlačítka jdou trochu ztuha

objem nádržky na saponát by mohl být vyšší

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz