Videokamera Action Cam HDR-AS15

Fotografie

Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B
Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B Outdoorová kamera Sony HDR-AS15B

Celkové hodnocení: 80%

Provedení: 80%

Vlastnosti: 80%

Cena/výkon: 70%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Ultrakompaktní videokamera je určena pro natáčení systémem „přímého účastníka“, a to za jakékoli situace. Třeba na kole, snowboardu či pod vodou. A dokáže to i pořádně hluboko!

Full HD na kolo i pod vodu

Když otevřete víko umístěné na opačné straně, než je objektiv s pevným ohniskem, a vyndáte akumulátor, spatříte, jak málo místa uvnitř sedmdesátigramové videokamery Sony HDR-AS15B zbývá – na rozhraní, černobílý displej a hlavně na objektiv Carl Zeiss. Full HD chce zkrátka své.

Všestranná kamera

Videokamera Sony HDR-AS15B se dodává s vodotěsným pouzdrem až do 60 metrů a jsou tu i další doplňky. Například pro montáž na řídítka, čelenku či vodotěsnou náhlavní sadu pro cyklisty nebo například surfaře.

Díky naklápěcímu adaptéru lze kameru natáčet směrem nahoru nebo dolů, ruční grip zase umožní nahrávání a kontrolu záznamu ve stylu videokamery. Je vidět, že se u Sony zjevně snažili o všestrannost – a není divu! Videokamera Sony HDR-AS15B sice sama nestojí, ale pomocí samolepicích držáků ji přichytíte v podstatě kamkoli.

A jakmile to máte, stačí jen stisknout obrovské tlačítko Record sloužící i pro zapnutí, což zvládnete i s mokrými prsty nebo v rukavicích, a už to jede, i když vy třeba jedete z kopce, surfujete na vlnách nebo pod nimi kdesi na opačném konci planety. Pokud se v tomto okamžiku ptáte po stabilizaci, děláte dobře. Nicméně je tu jen elektronická, což je škoda, protože Sony má k dispozici i výtečnou optickou.


Slušný záznam

Ve videokameře Sony HDR-AS15B je zabudován kvalitní snímací čip Exmor RTM CMOS, což je znát Optikou, na nízké hladině šumu při záběrech za snížené hladiny světla, třeba v místnosti či pod mrakem. Ve videu máte k dispozici několik režimů natáčení – od rozlišení Full HD s 30 sn./s přes vhodnější HD Ready až po zpomalené natáčení (2x a 4x). Díky aplikaci PlayMemories Mobile pro Android nebo iOS můžete přenášet do chytrého zařízení jak záznam, tak z něj naopak kamerku přes Wi-Fi ovládat. Připravte se však na vyšší spotřebu energie.

Na videokameře Sony HDR-AS15B nenajdete mnoho ovládacích prvků a na první pohled je jednoduchá, což platí i o vnitřních funkcích a konec konců i kvalitě obrazu. Nenajdete tu například rozpoznání obličeje či režim nočního snímání, avšak nechybí kompenzace protisvětla (automatická). Určitě by se hodilo i pár dalších drobností, jako GPS nebo dotykový displej pro snadnější nastavování, protože to opravdu není to pravé, i když ho potřebujte málokdy. Nepochybně by se šiklo i LED světlo, natočitelný objektiv a podstatně vyšší rozlišení fotografií – i když o něm to tu určitě není.

Video se natáčí do formátu MPEG4-AVC/H.264 a ukládá na kartu microSD. Datový tok, resp. kvalita je vzhledem k účelu dostačující, ovšem nečekejte zázraky. Tohle totiž stále není pro kamery tohoto typu tím určujícím. Videokamera Sony HDR-AS15B je tak spíše pro toho, kdo chce udělat první krok do světa záznamu systémem „přímého účastníka“. A hledá také bohatou, či spíše přebohatou výbavu!

Autor: Bohumil Herwig


Základní vlastnosti videokamery Sony HDR-AS15B:

  • Objektiv: Carl Zeiss Tessar, pevné ohnisko 15,3 mm, světelnost 2,8; elektronická stabilizace
  • Videorežim: 11,9 mil. pixelů, 1 920 x 1 080 bodů; datový tok až 28 Mb/s
  • Fotorežim: 2 mil. pixelů, 1 920 x 1 080 bodů
  • Záznamové médium pro video i foto: mechanika karty Memory Stick Micro nebo Micro SD (HC)
  • Napájení: akumulátor Li-ion, 1 240 mAh
  • Vstupy/výstupy (výběr): Micro USB, Micro HDMI, mikrofon (stereo)
  • Rozměry (Š x V x H): 25 x 47 x 82 mm
  • Hmotnost (včetně akumulátoru): 65 g

Kompletní parametry videokamery Sony HDR-AS15B.

Závěrečné hodnocení

Nijak levná (ovšem s podvodním pouzdrem) a velice kompaktní HD kamera určená těm, kdo do světa „Action Cam“ vstupují poprvé. Vyniká především obsáhlým příslušenstvím snad do každé situace.

Provedení: 80%

Vlastnosti: 80%

Cena/výkon: 70%

Celkové hodnocení: 80%

+ plusy

spousta dokoupitelného příslušenství do všech situací

několik režimů filmování

většinou velice dobrý návrh i pouzdro, ale…

mínusy

chybí LED světlo

fotografie s velice nízkým rozlišením

pouze elektronická stabilizace (a s občasnými problémy)

pro někoho i to, že v pouzdře není přístupný mikrofon

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz