Víme, jak fotí nejlepší smartphony současnosti. A vy se to dozvíte taky!

Huawei P20 Pro, Samsung Galaxy S9+, iPhone X a Honor View 10. Pokud se zrovna chystáte vyměnit svůj stávající smartphone a rozhlížíte se po jiném, který má vynikající nebo spíše aktuálně ten vůbec nejlepší mobilní fotoaparát, pak jste už minimálně něco zaslechli o výše uvedených modelech. Všechny 4 s námi jely na výlet, tak se podívejte, jak si s focením poradily. Zde najdete všechny fotografie v plném rozlišení, včetně dalších ukázek.

Hurá, jedeme na výlet!

Venku panoval krásný jarní den – nebe bez mráčku, všude plno sluníčka – ideální podmínky na výlet. Jako první jsme zamířili do kopců. Fotili jsme ve stínu, za ostrého odpoledního slunce i v protisvětle. Testovali jsme, jak se jednotlivé modely chovají i čím se od sebe odlišují. Objevovali jsme živé fotky iPhonu či zkoumali fungování umělé inteligence u Honoru a Huaweie.

Samsung Galaxy S9+:

Huawei P20 Pro:

Honor View 10:

Apple iPhone X:

Zaujalo nás: Na Apple iPhone X nás bavily živé fotografie. Tento smartphone umí zachytit okamžik před i po stisknutí spouště. Získáte tak cca 2vteřinové video, které detailněji zachytí moment na fotografii. To samé dokáží také konkurenční smartphony – např. testovaný Huawei P20 Pro. U iPhone X se nám ale živé fotografie zdály propracovanější.

Mobilní telefon iPhone X:

 • Rozlišení hlavního fotoaparátu: 2x12 Mpx, světelnost f/1.8 (širokoúhlý objektiv) – f/2.4 (teleobjektiv).
 • Rozlišení předního fotoaparátu: 7 Mpx.
 • Přednosti dle výrobce: optická stabilizace, 10násobný zoom (v kombinaci s digitálním zoomem), rozpoznání 50 mimických svalů, různá nastavená světla pro portréty jako z ateliéru, rozpoznává objekty, osoby, pohyb, světelné podmínky.
 • Body navíc od nás: iPhone umožňuje fotit i natáčet při stejné kvalitě do poloviční velikosti souboru (technologie HEIF a HEVC).
 • Ideální parťák pro: ty, kteří si potrpí na styl a značku. Apple iPhone X si svou cílovku vždycky najde. I když se od svých konkurenčních telefonů s Androidem odlišuje v mnohém, jeho opravdové přednosti ocení hlavně ti, kteří jsou již na produkty s logem nakousnutého jablka zvyklí. My jsme jej mezi testovanými kamarády měli rádi – fotí totiž velmi pěkně. Těm největším konkurentům ale v některých situacích (detail, horší světelné podmínky apod.) přeci jen nestačil.

Detail – zleva Samsung S9+, Huawei P20 Pro, Honor View 10, Apple iPhone X:

Sýr! Selfie a výlet jdou jednoznačně dohromady!

Výlet bez selfie skoro jako by nebyl! A k tomu jsme ještě vyzkoušeli portrétní fotky. „Portréty jako od profesionála“ shodně hlásají všichni 4 výrobci. Kdo je v této disciplíně vítěz? Pro objektivitu dodáváme, že všechny testované smartphony umí vyfotit portrétní fotografii s rozostřeným pozadím – fotili jsme však v automatickém režimu a jediný Huawei P20 Pro automaticky poznal, že se jedná o focení portrétu a pozadí tomu také sám přizpůsobil. Tento efekt líp či hůř zvládají všechny duální fotoaparáty. Čí selfie a portrétní fotka tedy v našem testu vypadá nejlíp? Posuďte sami…

Samsung Galaxy S9+:

Huawei P20 Pro:

Honor View 10:

Apple iPhone X:

Zaujalo nás: Wide selfie! V dnešní době, kdy už nejsou výjimkou ani smartphony, které mají přední fotoaparát našlapanější než ten zadní a jsou tak ideální právě pro milovníky selfie, je třeba se něčím odlišit. Proto je pro nás vítězem v této kategorii Samsung Galaxy S9+ se svým širokoúhlým selfie! Tato vychytávka je parádní přesně pro ty momenty, když se chystáte vyfotit s velkou partou přátel, nebo se chcete na fotce pochlubit také tou krásnou scenérií, kterou máte za sebou. Wild selfie nás rozhodně bavily!

Mobilní telefon Samsung Galaxy S9+:

 • Rozlišení hlavního fotoaparátu: 12 Mpx, světelnost f/1.5 – f/2.4 (variabilní clona).
 • Rozlišení předního fotoaparátu: 8 Mpx, světelnost f/1.7.
 • Přednosti dle výrobce: optická stabilizace, automatické ostření, efekt bokeh, potlačení šumu při focení ve tmě, super-zpomalená videa 960 sn./s. ve smyčce, pozpátku či stylem „na houpačce“ i s přidáním vlastní hudby či s možností tvorby zábavného gifu.
 • Body navíc od nás: zábavné emotikony, které mluví vaší řečí, a dokonce vypadají podobně jako vy, spousty filtrů a dalších vychytávek.
 • Ideální parťák pro: každého, kdo je selfie maniak, zbožňuje sociální sítě a jednoduše se neobejde bez nejmodernějších vychytávek, které mu umožní být IN! Samsung Galaxy S9+ toho nabízí opravdu hodně! Více se dočtete v naší recenzi zde.

Wide selfie v podání Samsung Galaxy S9+:

Začíná být horko – jedeme k vodě!

Ležíme v trávě a odpočíváme, což je ideální okamžik na zachycení detailu. A vidíme při tom značné rozdíly. Zklamal nás Apple iPhone X, jehož barvy jsou vybledlé a zelená neodpovídá realitě. Samsung Galaxy S9+ nezachytil tolik detailů a stínů. Nejvíc se nám líbí fotky od Huawei P20 Pro a Honor View 10. Jejich barvy odpovídají reálným odstínům i situaci.

Detail – zleva Samsung S9+, Huawei P20 Pro, Honor View 10, Apple iPhone X:

Zaujalo nás: do party prémiových telefonů jsme vzali Honor View 10. Už po prvních snímcích nás velmi mile překvapil, protože i přes to, že jeho cena je poloviční oproti ostatním testovaným smartphonům (12.790 Kč k 25. 5. 2018), fotí úžasně! Za dobrých světelných podmínek mají jeho fotky nejpřirozenější barvy – nejsou ani přepálené ani bledé. Jsou prostě tak akorát! Tady se ukázalo, že Honor je sice levný, ale rozhodně umí. Více se o něm dočtete v naší recenzi zde.

Mobilní telefon Honor View 10:

 • Rozlišení hlavního fotoaparátu: 20 Mpx mono + 16 Mpx RGB (5120 x 3840), světelnost f/1.8
 • Rozlišení předního fotoaparátu: 13 Mpx (4160 x 3120)
 • Přednosti dle výrobce: technologie rychlejšího zaostřování, umělá inteligence s automatickou detekcí až 13 různých objektů a prostředí, detekce pohybu, tzv. portréty jako od profesionála.
 • Body navíc od nás: telefon se velice jednoduše ovládá a zvládá hezké, přirozené fotky i bez složitého nastavování. Možná toho neumí tolik, co jeho testovaní kolegové, vzpomínky vám ale uchová krásné a přirozené!
 • Ideální parťák pro: každého, kdo hodně fotí a chce, aby jeho fotky vypadaly fakt dobře, ale nechce za mobilní telefon utratit přes dvacet tisíc.

Další fotografie v podání Honor View 10:

Před odjezdem domů si ještě užijeme západ slunce

Náš výlet jsme zakončili pohledem na romantický západ slunce. Když se začíná šeřit, ubývá denního světla a pomalu nastupuje noc, to jsou podmínky, kdy začíná být patrná největší výhoda smartphonu Huawei P20 Pro. Noční fotografie zachycuje v několika krocích, kdy snímanou scénu postupně zesvětluje a díky velmi chytrým systémům pro stabilizaci, jsou výsledné snímky ostré i bez stativu.

Při testování večerního focení se nám dokonce podařilo zachytit hvězdy na nebi! To se jinému z naší party smartphonů ani zdaleka nepovedlo. Huawei P20 Pro a jeho focení v noci si opravdu zapamatujete, je to skvělý zážitek s vynikajícími výsledky. Podívejte se, jak si testované smartphony poradily se západem slunce.

Samsung Galaxy S9+:

Huawei P20 Pro:

Honor View 10:

Apple iPhone X:

Zaujalo nás: Huawei P20 Pro a jeho umělá inteligence umí rozpoznat spoustu scén a objektů a přizpůsobit tomu podmínky tak, aby byla výsledná fotografie opravdu skvělá. Zachycení prchavého okamžiku je navíc bleskové a přesné. Při listování fotkami a videi si budete připadat, jako by daný okamžik znovu ožil. Celou recenzi na tento smartphone s aktuálně (k 29. 5. 2018) nejlepším mobilním fotoaparátem na světe (dle nezávislého testu DxOMark) si můžete přečíst zde.

Mobilní telefon Huawei P20 Pro:

 • Rozlišení hlavního fotoaparátu: 40 Mpx RGB f/1.8 + 20 Mpx monochrome f/1.6 + 8 Mpx RGB f2.4
 • Rozlišení předního fotoaparátu: 24 Mpx, světelnost f/2.0
 • Přednosti dle výrobce: certifikace Leica (vyvážení bílé podle rozpoznané scény), 5x hybridní zoom, 4D prediktivní ostření, umělá inteligence (rozpozná 19 kategorií scén – kočka, jídlo, západ slunce, pláž, ohňostroj aj.), optická stabilizace obrazu, focení nočních scén, super-zpomalená videa 960 sn./s., bokeh portréty.
 • Body navíc od nás: fotky mají jemné detaily, nízký šum a velice syté barvy. Fotit můžete i s přiblížením, a to dvojnásobným oproti Samsung Galaxy S9+ a iPhone X.
 • Ideální parťák pro: každého, kdo nepřistupuje na kompromisy, nechce s sebou nosit fotoaparát, ale požaduje taková videa a fotografie, za které se nebude stydět ani když si z nich vytiskne třeba plakáty. Huawei P20 Pro zvládá focení za všech podmínek, ale jeho noční režim nás naprosto nadchl.

Snímek zachycený smartphonem Huawei P20 Pro ve 23:30:

Naše shrnutí

Všechny testované smartphony mají co nabídnou a koupí jakéhokoliv z nich chybu určitě neuděláte. Pro nás je však jasným vítězem Huawei P20 Pro. Nemusíte se bát žádného složitého nastavování. Snímanou scénu odhadne za vás a sám také nastaví všechny důležité parametry tak, aby byl výsledek co nejlepší. Fotografie ani nemusíte upravovat, můžete je poslat rovnou do světa, aniž byste se za ně styděli. Velice dobře se nám ovládal, fotil bleskově a s fotkami jsme se rádi chlubili. A jakmile se setmí, nebo se zhorší světelné podmínky, pak je jednoznačným vládcem právě Huawei P20 Pro. V takových podmínkách je naprosto excelentní a soupeři tady nemají žádnou šanci!

Ukázky dalších fotografií – alej:

Samsung Galaxy S9+:

Huawei P20 Pro:

Honor View 10:

Porovnání výřezu Samsung S9+ vs. Huawei P20 Pro:

Všechny fotografie najdete v plném rozlišení zde, včetně dalších ukázek.

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz