All in One počítač Lenovo IdeaCentre C440

Fotografie

Počítač All In One Lenovo IdeaCentre C440 černý (21,5", Celeron G540, 4GB, 500GB, DVD±R/RW, HD 2000, W8)

Přehrát videorecenzi

Počítač All In One Lenovo IdeaCentre C440 černý (21,5", Celeron G540, 4GB, 500GB, DVD±R/RW, HD 2000, W8) Počítač All In One Lenovo IdeaCentre C440 černý (21,5", Celeron G540, 4GB, 500GB, DVD±R/RW, HD 2000, W8) Počítač All In One Lenovo IdeaCentre C440 černý (21,5", Celeron G540, 4GB, 500GB, DVD±R/RW, HD 2000, W8)

Celkové hodnocení: 85%

Provedení: 90%

Vlastnosti: 85%

Cena/výkon: 70%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Počítače typu „vše v jednom“ neboli anglicky „all in one“ nepatří sice k hlavnímu proudu, ale na stole dobře vypadají, zabírají minimum místa a nyní jsou i s Windows 8.

S elegancí sobě vlastní

Úvodem testu je třeba říci, že Lenovo IdeaCentre C440 je počítač s tradičním, tedy nedotykovým displejem. Ti, kteří jsou ochotni si připlatit, mohou u Lenova v tomto ohledu sáhnout po vyspělejší řadě A, například po modelu A520.

Cena je však trojnásobná, protože nejde pouze o dotykové LCD, ale například i o výkonnější procesory a grafické karty.

Vyspělý návrh

Lenovo IdeaCentre C440 je navržena opravdu dobře. Výborně je vyřešen držák počítače, ke kterému tak stačí pouze přišroubovat podstavec. Stabilita byla bezproblémová i při pokusech o převrhnutí.

Tlačítko standardně vysoké DVD vypalovačky umístěné na boku (zvládá i disky typu DVD-RAM) se dobře nahmatá i poslepu. Při spouštění pouze trochu „zakašle“, jinak je počítač Lenovo IdeaCentre C440 prakticky tichý a hluk jak od větráku, tak od pevného disku je naprosto minimální.

Rozhraní počítače Lenovo IdeaCentre C440 jsou umístěna na levém boku a vzadu, zaslepené otvory TV antény svědčí o tom, že se dělá i varianta s tunerem DVB-T, menu pak zase o verzi s A/V vstupem či HDMI.

Minusem je klávesnice se špatně umístěným Ctrl, jinak je však rozložení výborné a i přes nízký zdvih tlačítek se na ní dobře píše. Výborná je myš, které nečiní potíže žádný povrch, včetně skleněného. Pravda ale je, že počítači Lenovo IdeaCentre C440 by slušela myš i klávesnice bezdrátová, což bychom vzhledem k ceně mohli i očekávat. Na druhou stranu je výbava určitě slušná, zapomenout nesmíme ani zabudované Wi-Fi.

Výborný obraz

Zvukový subsystém počítače Lenovo IdeaCentre C440 postavený kolem čipu Realtek High Definition Audio doplňuje desetipásmový ekvalizér pracující ve třech režimech – film, hudba a hra. Nastavit si však můžete i několik vlastních režimů, a to včetně třeba úrovně virtuálního prostorového zvuku. K dispozici jsou tři přednastavené režimy obrazovky – text, web, film. Zvukově není Lenovo IdeaCentre C440 špatné, ale znát je nízký výkon zesilovače a absence subwooferu. Zabudována je totiž pouze dvojice reproduktorů vyzařujících směrem dolů.

O třídu lepší než zvuk je obraz se sklonem k příjemným teplejším a také přirozeným barvám se třemi přednastavenými režimy obrazovky – text, web a film. Nepočítejte však s nějak velkými pohledovými úhly. Celý panel, vlastně počítač Lenovo IdeaCentre C440, se dá v překvapivě širokém úhlu naklopit, takže horizontální rovinu máte vyřešenou, což zvláště při sledování filmu značně pomáhá.

Lenovo IdeaCentre C440 je výborný, byť trochu dražší počítač, ale to tyto systémy obvykle bývají. Jen od něj nesmíte chtít příliš po zvukové stránce, kde je spíše průměrný. Klávesnice se díky rozměrům bezproblémově vejde pod počítač a díky dlouhým kabelům (má ho i myš) nebudete co do vzdálenosti od obrazovky nijak omezeni.

A na závěr taková drobnost: víte, jak vypnout počítač s Windows 8? Tlačítko Start s možnostmi pro spánek či vypnutí tu není, v nabídce Start vypnutí zcela chybí, takže to vlastně jde jedině v menu Nastavení nebo skutečným tlačítkem na boku. To opravdu počítač Lenovo IdeaCentre C440 vypíná, ale můžete si ho nastavit po svém, i když to ve Windows 8 není právě snadné.

Škoda, že Lenovo IdeaCentre C440 v tomto ohledu nic nenabízí a že například tlačítko spánkového režimu chybí i na klávesnici. Nejlepší je tak nastavit si fyzické tlačítko na hibernaci, která uloží vaši rozdělanou práci a vypne počítač (nespotřebovává energii). Nebo se prostě spolehnout na starou dobrou zkratku Alt-F4. Ta funguje stále.

Autor: Bohumil Herwig.


PC all-in-one Lenovo IdeaCentre C440:

  • Displej: 54,6 cm (21,5"), 16:9, 1 920 x 1 080 bodů
  • Grafická karta: Intel HD Graphics
  • Procesor: Intel Celeron G540, 2,5 GHz
  • Paměť (RAM); disk: 4 GB; 500 GB
  • Vstupy/výstupy: 6x USB, Ethernet LAN, sluchátka, mikrofon, mechanika paměťových karet 6v1, Wi-Fi
  • Rozměry (Š x V x H): 532 x 407 x 196 mm
  • Hmotnost: 6,4 kg

Kompletní technické parametry Lenovo IdeaCentre C440.


Závěrečné hodnocení

Hezká a elegantní věcička pro ty, kdo chtějí stolní klasiku a faktem je, že co do půdorysu zabere méně místa než notebook. Připravte se ovšem na vyšší cenu, ale ta tyto PC doprovází prakticky vždy.

Provedení: 90%

Vlastnosti: 85%

Cena/výkon: 70%

Celkové hodnocení: 85%

+ plusy

překvapivě tichý, výtečný obraz

naklonění panelu v širokém rozmezí

dlouhé kabely klávesnice a myši, spousta rozhraní USB, Wi-Fi

mínusy

špatně umístěné Ctrl na klávesnici

chybí nějaké rozumné přepnutí do spánkového režimu, resp. hibernace

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz