Automatický kávovar Bosch Tassimo T65

Fotografie

Espresso Bosch Tassimo TAS6515EE titanium

Přehrát videorecenzi

Espresso Bosch Tassimo TAS6515EE titanium Espresso Bosch Tassimo TAS6515EE titanium

Celkové hodnocení: 88%

Design: 90%

Složitost údržby: 80%

Obsluha: 95%

Přečtěte si kompletní hodnocení

V řadě Tassimo nabízí Bosch tři kávovary od 2.990 Kč do 4.690 Kč. Základní funkce jsou totožné, zapůjčený nejvyšší model má navíc propracovaný systém filtrace vody.

Voňavé potěšení

Bosch zjevně na testovacím balení nešetřil a vedle nejvyššího modelu přibalil hned tři druhy kávy (espreso, ristretto, Latte Macchiato) a také čokoládu Milka. Skoro vše se značkou Jacobs. V nabídce je ještě kapučíno a čaje.

Okamžitá káva

Instalace kávovaru Tassimo chvilku potrvá, a to nejen díky filtru Brita, který před zprovozněním vyžaduje trochu pozornosti, ale spíše kvůli rychlonávodu, kde jsou piktogramy poněkud zmatené. Lepší je rovnou si otevřít příručku, kde je to děláno lépe. Nenechte se překvapit tím, že nečekáte na žádné „nažhavení“ kávovaru, pracuje s novým průtokovým ohřevem, takže si nápoj po zapnutí můžete připravit okamžitě. K přípravě kávy nevyužívá vysokého tlaku, ten je pouhých 3,3 baru. Kupodivu to ale na výsledku není nijak znát!

Tassimo, i když používá kapslový systém, představuje něco mezi Dolce Gustem a plně automatickým kávovarem. Oproti Dolce Gustu je jen o něco náročnější na údržbu, i když ne tolik jako klasické espreso či plnoautomat. Občas totiž zbytky nápoje ulpí v prostoru držáku kapslí a je třeba ho omýt. A to se navíc hubice, ze které vytéká káva či třeba mléko, po každém šálku proplachuje párou, což je velice efektivní, protože to Tassimo může udělat hned po přípravě nápoje a vůbec nevadí, že jste si ho ještě neodebrali. Chytré!

Snese srovnání?

Výhody kávovaru Tassima v porovnání s Dolce Gustem vidíme v tom, že nemusíte hlídat množství vody v nápoji, protože kávovar si ho spolu s teplotou a dobou přípravy zjišťuje přes čárový kód kapsle. Nápoj tak připravuje plně automaticky po stisku tlačítka. Pokud chcete větší množství vody, i to lze nastavit.

Z použitých kapslí většinou nevytékají žádné zbytky jako u Dolce Gusta. Zapůjčený nejvyšší model bude mít pro některé z vás výhodu v zabudovaném filtru Brita. Jeden máte v ceně, další přijde na 350 Kč a vydrží tři čtyři měsíce. Vodu i z vodovodního řadu dělá chutnější.

Nevýhodou jsou hůře popsané krabice s kapslemi, složitější uvedení do provozu a v případě používání filtru Brita budou vyšší provozní náklady. Mimochodem, nádoba na vodu je dvojitá a můžete tu vnitřní s filtrem Brita snadno vyjmout a použít pro přefiltrování vody na pití...

 

U Tassima vám vznikne z tablety s 8 g kávy 60 ml nápoje (sada se 16 ks stojí 140 Kč, tj. 8,80 Kč za kus). U ristretta (malá extra silná káva) z 8 g kávy vzniká 50 ml nápoje, cena je stejná. Objem ristretta je ovšem hodně velký, protože profesionální baristé mluví většinou o 7 g kávy na 15 ml nápoje. Chutná však výborně, i když úplně opravdové ristretto to není.

Co se týče vynikajícího Latte Macchiato, za 140 Kč dostanete osm nápojů (zvlášť je ještě mléko), a cena je tudíž dvojnásobná. Bohužel výrobce kapslí Kraft Foods nám složení kávy v kapslích odmítl sdělit. Dolce Gusto je v tomto ohledu podstatně vstřícnější. Na místě je proto upozornění, že s kávovarem na kapsle zároveň vždy kupujete i kávu. Je proto dobré ji před nákupem ochutnat. Jinou pochopitelně nejen v Tassimu použít nemůžete.


Bosch Tassimo T65

  • zabudovaný mlýnek na kávu: ne, příprava z kapslí (více nezjištěno)
  • možnosti nastavení: žádné (automat), případně úprava množství nápoje
  • tlak: 3,3 baru
  • zásobník na vodu: 1,8 l, dvojitý (oba oddělitelné) s filtrací Brita
  • příkon: 1 300 W
  • rozměry (Š x V x H): 204 x 286 x 273 mm
  • hmotnost: 2,9 kg

Kompletní parametry kávovaru Bosch Tassimo T65 najdete zde.


Závěrečné hodnocení

Nejvyšší model Tassimo T65 je vybaven i displejem se signalizací například čištění či nedostatku vody. Návrh kávovaru je výborný, jenom stojánek na šálek, který je zapotřebí kvůli vysoké sklenici na latte občas odstranit, se špatně vyndává.

Design: 90%

Složitost údržby: 80%

Obsluha: 95%

Celkové hodnocení: 88%

+ plusy

unikátní čárový kód (není potřeba hlídat množství napouštěné vody)

kapsle obsahují kondenzované mléko (místo běžně používaného sušeného)

mínusy

nízký tlak 3,3 barů

vyžaduje údržbu (zbytky nápojů ulpívají v prostoru pro kapsle)

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz