Kávovar Dolce Gusto Melody 3

Fotografie

Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené

Přehrát videorecenzi

Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené Espresso Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Melody KP2205 červené

Celkové hodnocení: 75%

Technické provedení: 80%

Ovládání: 75%

Subjektivní testy: 70%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Kávovar Dolce Gusto již není třeba představovat, protože je již řadu let stálicí našeho trhu. Vyrábí se v několika designových variantách od malinkého Piccola až po kulaté Circolo a v bezpočtu barevných variant. Já jsem měl možnost otestovat poslední novinku v řadě, Dolce Gusto Melody 3 Flow stop. Z široké nabídky nápojů jsem musel vybrat jen některé, abych mohl testování řádně v daném čase provést.

Design Dolce Gusto ve tvaru dvou spojených koulí je již na trhu delší dobu. Kávovar Dolce Gusto Melody 3 již nemá horní páku nastavující teplotu vody. Zato přibyl ukazatel s otočným ovladačem pro nastavení množství vody a dvě tlačítka, kterými lze pustit horkou nebo studenou vodu.

Magnetický držák na kapsle u kávovaru Dolce Gusto Melody 3, který zajišťuje správnou polohu kapsle před popíchnutím, polohovací odkapávací tácek sloužící pro volbu správné polohy podle velikosti šálku a 1,3litrová nádobka na vodu jsou téměř beze změny.

Ovládání

Nejprve je nutné naplnit nádobu na vodu, kterou jednoduše odejmeme za madlo a položením vrátíme zpět. Po spuštění hlavním vypínačem kávovaru Dolce Gusto Melody 3 je nutné počkat na nahřátí a podle počtu čar na kapsli nastavit otočným ovladačem množství vody (stejný počet čar).

Poté stačí stisknout tlačítko s modrým nebo červeným symbolem, podle toho, zda připravujeme studený nebo teplý nápoj, a počkat, případně pokud jde o nápoj ze dvou složek, vložit další kapsli a postup opakovat. S kávovarem Dolce Gusto Melody 3 je to velmi jednoduché.

Zkušenosti

Nahřátí kávovaru Dolce Gusto Melody 3 po zapnutí je rychlé (trvá 30 sekund), takže než vybereme a zasadíme kapsli do držáku, můžeme přípravu kávy spustit. Teplota vody měřená na výstupu se pohybuje mezi 80 až 87 °C bez ohledu na to, jaký teplý nápoj nebo jaké množství připravujeme. Pokud připravujeme kávu bez mléka, má hezkou pěnu. Mléčné nápoje se skládají ze dvou kapslí, přičemž se nejprve napouští mléko, které velmi dobře pění. Mléko je v kapsli práškové, proto jsem kapsle vždy rozpáral, ale nezjistil jsem nerozpuštěné zbytky.

Kapsle pro kávovar Dolce Gusto Melody 3 obsahuje podle nápoje od 5 do 7 g kávy, uvnitř kapsle je nad kávou dírkovaná fólie a pod ní sítko kovové. Vody přístroj dávkuje přibližně stejné množství – jak studené, tak i horké. Studenou vodu využívá pro chladné nápoje, jako je ledová káva, ledový čaj a ledové kapučíno, které jsem ale nedokázal vyzkoušet, protože jsem je v obchodech nesehnal.

Pokud kávovaru Dolce Gusto Melody 3 dojde voda, přeruší napouštění a signalizuje blikáním vypínače střídavě červenou a zelenou barvou. Po dolití vody zůstane kontrolka blikat, ale přípravu nápoje lze spustit. Doporučuji, pokud byla voda vysáta zcela, první dávku jen odpustit bez kapsle. Vzduch nasátý do přístroje by mohl ovlivnit množství nápoje. Při doplňování vody mne trochu pozlobilo víčko nádobky, které je správně usazené jen v jediné poloze bez jakékoli aretace.

Hodnocení přístroje a nápojů (jiný výrobce)

Kávovar Dolce Gusto Melody 3 naprosto vyhoví všem, kteří chtějí připravovat kávu rychle a bez složitější údržby přístroje. Připravit lze nejen horkou kávu a kávové nápoje, ale i čokoládové nápoje a chladné čaje i kávy. Testovaný přístroj funguje perfektně a bez podstatnějších výhrad k funkci nebo konstrukci.

Nabídka nápojů pro kávovar Dolce Gusto Melody 3 je velmi široká. Káva samotná je v rozumné kvalitě, jen mne překvapilo, že u některých náplní jsem navážil o gram méně, než výrobce kávy udává. Také je třeba smířit se s poněkud vyššími náklady na výrobu kávy.


Kávovar Krups Dolce Gusto Melody 3:

  • Cena kapslí: 125 Kč/16 ks - 7,81 Kč/kus
  • Zabudovaný mlýnak na kávu: Ne, příprava z kapslí s mletou kávou
  • Možnosti nastavení: Množství vody v 7 stupních
  • Tlak: 15 barů
  • Zásobník na vodu: 1,3 l
  • Příkon udávaný / naměřený: 1500 W/1394 W
  • Rozměry (švh): 320 x 320 x 220 mm

Kompletní informace o kávovaru Dolce Gusto Melody 3 najdete zde.


Závěrečné hodnocení

Kávovar Dolce Gusto Melody 3 naprosto vyhoví všem, kteří chtějí připravovat kávu rychle a bez složitější údržby přístroje. Připravit lze nejen kávu a kávové nápoje, ale i čokoládové nápoje a chladné čaje i kávy. Testovaný přístroj funguje perfektně a bez podstatnějších výhrad k funkci nebo konstrukci. Nabídka nápojů je velmi široká. Káva samotná je v rozumné kvalitě, jen mne překvapilo, že u některých náplní jsem navážil o gram méně než výrobce kávy udává. Také je třeba smířit se s poněkud vyššími náklady na výrobu kávy.

Technické provedení: 80%

Ovládání: 75%

Subjektivní testy: 70%

Celkové hodnocení: 75%

+ plusy

rychlá a jednoduchá příprava kávy

minimální čištění a údržba

cena kávovaru

mínusy

cena kávových kapslí

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz