Odšťavnovač Philips HR 1864

Fotografie

Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný

Přehrát videorecenzi

Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný Odšťavňovač Philips HR1864/00 stříbrný

Celkové hodnocení: 75%

Technické provedení: 75%

Ovládání: 70%

Subjektivní testy : 80%

Přečtěte si kompletní hodnocení

Proč netypický? Není to sice na první pohled vidět, ale rotační sítko odšťavňovače Philips HR 1864 má opačný tvar, a navíc je v příslušenství opatřen rozšířeným nástavcem na vkládací šachtu. Protože je právě čas sklizně ovoce i zeleniny, bude užitečné, když se pokusíme zjistit, jak tyto novinky pomáhají funkci odšťavňovače a co on sám umí.

Netypický odšťavňovač

Jde o poměrně velký přístroj v kombinaci černé s hliníkem a s průhlednými kryty. Dlouhá šachta pro vkládání ovoce bude znamenat pohodlnější plnění odšťavňovače Philips HR 1864.

Jako příslušenství je přiložena nádobka na šťávu s oddělovačem pěny ve víčku a široký nástavec na vkládací šachtu, který umožňuje nasypat hromadu ovoce do nástavce a postupně je vkládat do šachty. Výrobce jej popisuje jako trychtýř na bobule.

Odšťavňovač Philips HR 1864 drží pohromadě boční záklopky, které současně odblokovávají na obou stranách pojistky zabraňující spuštění přístroje při chybném složení.

Rozebrání přístroje ani jeho složení nečiní problémy, jen při nasazení rotačního sítka je třeba trochu pozornosti. Ovládání páčkou vypínače zapíná jedinou rychlost odšťavnění. Jako dobrý nápad hodnotím prostor pro navinutí kabelu na spodní hraně přístroje.


Praktické zkušenosti

Odšťavňovač Philips HR 1864 schraňuje zbytky po odstředění ve spodní nádobě, což je důsledek nového tvaru sítka, po kterém putuje rozmělněné ovoce směrem dolů, tady naopak než u většiny jiných provedení odstředivého odšťavňovače. Šťáva odstředěná sítkem stříká na průhledný kryt, takže dobře vidíme, kolik šťávy se právě odstřeďuje. Z odtokové hubice je vypouštěn kromě šťávy také proud vzduchu, který vzniká rychlou rotací sítka. Abyste se vyhnuli potřísnění kapkami strženými proudem vzduchu, je ideální použít přiloženou nádobu s oddělovačem pěny.

Pro testování výtěžnosti odšťavňovače Philips HR 1864 jsem zvážil některé potraviny a šťávu. Při použití 1 167 g mrkve jsem získal 672 g šťávy, což je výtěžnost 57,6 % a u 975 g jablek bez jádřinců vyteklo 687 g šťávy, tedy 70,5 %. Výtěžnost lze proto hodnotit jako dobrou. V obou případech jsem se pokusil ochutnat zbylou drť a musím potvrdit, že ji lze jistě použít jako vlákninu, ale k přímé konzumaci je příliš suchá a tedy i bez chuti. Šťávy obsahují také podíl vlákniny, vzhledem k velmi jemnému sítku je ale její obsah o trochu nižší, než je obvyklé.

Oceňuji i ostré sítko, umožňující netlačit na ovoce a zeleninu, která se rozmělní vlastní vahou. Mírně zatlačit je nutné jen v případě, že se ovoce ve vkládací šachtě vzpříčí. Také nerozmělněné zbytky jsou velmi malé, ovoce je tedy dobře využito. Čištění odšťavňovače Philips HR 1864 po každém odšťavňování je důležité, proto potěší, že můžeme všechny oddělitelné díly mýt v myčce nádobí. Ruční mytí také není problém, zejména když myjeme ihned po odšťavnění. Díly jsou hladké, bez míst, odkud by se zbytky mohly špatně odstraňovat. Také sítko se čistí jednoduše pomocí kartáčku pod proudem vody.

Autor: Miloš Chadt, foto: autor, Philips


Základní vlastnosti odšťavňovače Philips HR 1864

  • Příkon max.: 700 W
  • Rychlosti: 1
  • Průměr vkládacího otvoru: 75 mm
  • Rozměry (Š x V x H): 215 x 445 x 215 mm
  • Hmotnost: 4,26 kg

Kompletní technické parametry odšťavňovače Philips HR 1864.


Závěrečné hodnocení

Odšťavňovač Philips HR 1864 poskytuje dobrou výtěžnost, jednoduchý provoz i čištění. Jako praktický prvek jsem ocenil místo pro navíjení přívodní šňůry a speciální nádobku s oddělovačem pěny. Jediná maličkost, která mi zde chybí je speciální kartáček na čištění sítka, který výrobci často dodávají.

Technické provedení: 75%

Ovládání: 70%

Subjektivní testy : 80%

Celkové hodnocení: 75%

+ plusy

jednoduchý provoz i mytí

trychtýř pro bobule využitelný i pro další plody

místo pro navinutí přívodního kabelu

mínusy

chybí kartáček na čistění sítka

O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz