Šetřete energii i své peníze s úspornými spotřebiči

Každý z nás hledá způsoby, jak a kde ušetřit. Snažíme se neutrácet za zbytečnosti, omezujeme své každodenní výdaje a pravidelné měsíční složenky bychom nejradši smazali ze světa. Ceny za elektřinu, plyn a vodu navíc neustále rostou, což nám na náladě také nepřidá. Avšak právě účty za elektřinu a vodu můžeme pomocí úsporných spotřebičů významně ovlivnit. Zkuste se doma kolem sebe rozhlédnout a zaměřit se na největší „žrouty“, kteří vám vysávají účet. Pojďme se na ně a na způsoby, jak ušetřit, podívat zblízka.

Pamatujete si, ve kterém roce byla vyrobena vaše chladnička nebo televize? Rok výroby má na spotřebu energie obrovský vliv. Dnešní domácí spotřebiče spadají do úplně jiných energetických tříd než ty, které se daly pořídit ještě před pár roky, nebo dokonce v devadesátých letech. Pokud tedy z této doby nějaký spotřebič doma máte, je načase jej vyměnit za nový! Peníze, kterými plýtváte díky vysokým nákladům na provoz, raději investujte do moderních spotřebičů, které vám nabídnou spoustu technických a technologických vymožeností, v některých ohledech ještě víc ušetří práci a co je nejdůležitější – jejich spotřeba je na úplně výrazně nižší!

Nepodceňujte význam energetického štítku

Jak tedy nejlépe šetřit náklady za provoz domácnosti? Zaměřte se na energetické štítky svých spotřebičů. Písmeno a počet „plusů“ vám ve vteřině napoví, jak je daný spotřebič energeticky náročný. Nejúspornější třída je označena písmenem „A“ a čím více plusů, tím větší úspora! Kromě energetické náročnosti zjistíte ze štítku například spotřebu vody hlučnosti, účinnost atd. Výběr šetrného pomocníka je díky němu mnohem snazší. Že už máte doma zelenou výbavu A+++? Pak vám gratulujeme, šetříte energií přímo ukázkově.

Posviťte si na své úspory

Jak jistě víte. existují žárovky klasické, halogenové, úsporné a LED žárovky. Víte však také, které z nich jsou pro vaši peněženku nejekonomičtější? Jsou to LED žárovky, které nám při průměrném svícení 5-6 hodin denně vydrží až 15 let! Oproti klasickým žárovkám jsou LEDky úspornější až o 90 %! Zhruba o čtvrtinu až třetinu jsou úspornější i v porovnání s úspornými žárovkami, takže jejich prvenství je opravdu zasloužené. I když v obchodě vás může překvapit vyšší pořizovací cena, nenechte se odradit. Za dobu užívání se vám vstupní investice několikanásobně vrátí!


Šetřete na těch správných místech

K tomu, abyste ušetřili, nemusíte mít prázdnou lednici, musíte mít jen správnou lednici. Vzhledem k tomu, že chladnička jede nepřetržitě 24 hodin denně 365 dní v roce, měli byste si dát na jejím výběru opravdu záležet. Lednice v energetické třídě A+++ ročně spotřebuje průměrně o 20 % méně energie než zařízení třídy A++. Vsaďte také na beznámrazové, neboli No Frost modely. Ušetří vám nejen čas strávený odmrazováním, ale také peníze. Námraza o tloušťce 0,5 cm totiž dokáže u mrazničky zvýšit spotřebu až na dvojnásobek.

Sledujte televizi bez výčitek svědomí

A jak je to s televizí? S tou nejúspornější můžete ušetřit až 75 % nákladů za provoz, a to je nabídka, která se neodmítá! Koupí nové televize se všemi potřebnými TV tunery - pro příjem satelitního vysílání (DVB-S2), kabelového vysílání (DVB-C), TV vysílání přijímaného přes anténu (DVB-T) a také tuneru pro příjem nového formátu vysílání (DVB-T2 - H.265/HEVC) vás navíc nezaskočí žádný typ vysílání.

Perte se za svoji peněženku

Víte, že u pračky ušetříte díky jejímu 6. smyslu až 50 % vody i energie při každém praní? Využívejte úsporného eko-programu, prací cyklus sice trvá déle, ale spotřeba energie a vody je podstatně nižší. 40% úspory energie dosáhnete i v případě, že budete prát na nižší stupně. Nejenže se u drtivé většiny prádla ani teplota vyšší než 30 nebo 40 °C nedoporučuje, ale také tím snižujete svůj měsíční účet za vodu.

S praním navíc vždy počkejte až do naplnění pračky. Srovnávací testy prokázují, že pračky naplněné jen na 40 % z celkové kapacity spotřebovávají na jeden kilogram textilu o 42-95 % více energie a až 90 % více vody!

Šetřete všude, kam se podíváte

Vsaďte na eko-programy svých spotřebičů! Dnes už jimi disponují nejen pračky, ale i myčky nádobí, pečicí trouby, chladničky i vysavače a ve spotřebě energie a vody jsou skutečně nejefektivnější!

Jak jednoduše vybírat eko-produkty?

Už nemusíte dlouze procházet stovky produktů a podle parametrů mezi nimi hledat ty opravdu úsporné. Ve vybrané kategorii si zvolte vlevo nahoře parametr Eko produkt a máte jistotu správné volby.


O nákupu Poradna Prodejny Kontakt

Registrace

Porovnání 0

Prodejny

577 055 777 info@euronics.cz